Karol Drzewiecki i Szymon Walków powalczą o tytuł u Rafaela Nadala. Rzadko spotykany wynik w półfinale

Karol Drzewiecki i Szymon Walków osiągnęli finał turnieju ATP Challenger Tour rozgrywanego na kortach twardych akademii tenisowej Rafaela Nadala na Majorce.

Rafał Smoliński
Karol Drzewiecki WP SportoweFakty / Asia Błasiak / Na zdjęciu: Karol Drzewiecki
Polska para została rozstawiona z numerem trzecim. W pierwszej fazie nie rozegrała pełnego spotkania, bowiem Hiszpanie Alejandro Davidovich Fokina i Enrique Lopez-Perez zeszli z kortu przy stanie 6:4, 0:1. Potem było łatwe zwycięstwo nad Izraelczykiem Aaronem Cohenem i Francuzem Imranem Sibille'em 6:0, 6:2 i dzięki temu Karol Drzewiecki i Szymon Walków zameldowali się w półfinale.

W piątek Polacy zagrali z białorusko-rosyjskim duetem Uladzimir Ignatik i Roman Safiullin. Rywale wygrali pierwszego seta 6:3, ale Biało-Czerwoni odpowiedzieli w drugiej partii. Później doszło do kuriozalnego super tie-breaka, w którym Ignatik i Safiullin przegrali 0-10!

Drzewiecki i Walków zameldowali się w finale zawodów Rafa Nadal Open 2019 i będą mogli powtórzyć zeszłoroczny sukces z halowego challengera we włoskiej Andrii. Ich przeciwnikami w meczu o tytuł będą w sobotę najwyżej rozstawieni Holendrzy Sander Arends i David Pel.

Turnieju singla na obiektach akademii Rafy Nadala nie wygra Andy Murray. W czwartkowy wieczór Brytyjczyk przegrał w III rundzie singla z Włochem Matteo Violą 6:3, 4:6, 6:7(3). Były lider rankingu ATP kończył pojedynek z lekkim urazem łydki.

Rafa Nadal Open, Majorka (Hiszpania)
ATP Challenger Tour, kort twardy, pula nagród 46,6 tys. euro
wtorek-piątek, 27-30 sierpnia

półfinał gry podwójnej:

Karol Drzewiecki (Polska, 3) / Szymon Walków (Polska, 3) - Uladzimir Ignatik (Białoruś) / Roman Safiullin (Rosja) 3:6, 6:3, 10-0

ćwierćfinał gry podwójnej:

Karol Drzewiecki (Polska, 3) / Szymon Walków (Polska, 3) - Aaron Cohen (Izrael, WC) / Irman Sibille (Francja, WC) 6:0, 6:2

I runda gry podwójnej:

Karol Drzewiecki (Polska, 3) / Szymon Walków (Polska, 3) - Alejandro Davidovich Fokina (Hiszpania) / Enrique Lopez Perez (Hiszpania) 4:6, 1:0 i krecz