Tenis. US Open: pewna inauguracja Łukasza Kubota i Marcelo Melo. Nie dali rywalom żadnych szans

Łukasz Kubot i Marcelo Melo szybko awansowali do II rundy debla wielkoszlemowego US Open 2019. W piątkowym meczu polsko-brazylijska para pewnie wygrała w dwóch setach z Denisem Mołczanowem i Artemem Sitakiem.

Rafał Smoliński
Łukasz Kubot Getty Images / Scott Barbour / Na zdjęciu: Łukasz Kubot
Rozstawieni z drugim numerem Łukasz Kubot i Marcelo Melo nie musieli w ciągu 72 minut bronić żadnego break pointa. Już w pierwszym gemie przełamali serwis Artema Sitaka, a przy stanie 4:2 dołożyli przełamanie przy podaniu Denisa Mołczanowa. Dzięki temu wygrali partię otwarcia 6:2.

W drugiej odsłonie Ukrainiec i Nowozelandczyk stawili nieco większy opór, ale nie uniknęli straty serwisu. Przy wyniku 2:2 Sitak przegrał podanie po podwójnym błędzie. Od tego momentu Polak i jego partner w pełni kontrowali sytuację. Mecz wynikiem 6:2, 6:4 zakończyli przy drugiej piłce meczowej i serwisie tenisisty z Belo Horizonte.

Polsko-brazylijska para miała w piątek trzy asy i cztery podwójne błędy. Skończyła 21 piłek i popełniła 16 błędów własnych. Mołczanow i Sitak nie posłali żadnego asa i mieli trzy podwójne błędy. Zanotowali również 13 kończących uderzeń i 18 pomyłek. W sumie wygrali tylko 42 ze 103 rozegranych punktów.

Kubot i Melo to zeszłoroczni finaliści międzynarodowych mistrzostw USA. Wówczas tytułu pozbawili ich Amerykanie Mike Bryan i Jack Sock. Przeciwnikami polsko-brazylijskiej pary w meczu II rundy gry podwójnej wielkoszlemowego US Open 2019 będą Słowak Jozef Kovalik i Hiszpan Albert Ramos, którzy na inaugurację sensacyjnie pokonali Szweda Roberta Lindstedta i Austriaka Philippa Oswalda 3:6, 6:4, 7:6(5).

US Open, Nowy Jork (USA)
Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 57 mln dolarów
piątek, 30 sierpnia

I runda gry podwójnej mężczyzn:

Łukasz Kubot (Polska, 2) / Marcelo Melo (Brazylia, 2) - Denis Mołczanow (Ukraina) / Artem Sitak (Nowa Zelandia) 6:2, 6:4

Czy Łukasz Kubot i Marcelo Melo osiągną finał US Open 2019?