US Open. Danił Miedwiediew pokazał środkowy palec sędziemu. Afera w Nowym Jorku

Rosyjski tenisista Danił Miedwiediew wdał się w kłótnię z sędzią podczas meczu III rundy US Open a następnie pokazał mu środkowy palec. Później w wywiadzie sprowokował trybuny przekonując, że to dzięki gwizdom wygrał z Feliciano Lopezem.

Tomasz Skrzypczyński
Danił Miedwiediew pokazuje środkowy palec na US Open Getty Images / Na zdjęciu: Danił Miedwiediew pokazuje środkowy palec na US Open
Danił Miedwiediew awansował do IV rundy wielkoszlemowego US Open, pokonując w nocy z piątku na sobotę Feliciano Lopeza 7:6(1), 4:6, 7:6(7), 6:4. Sukces Rosjanina został jednak przyćmiony przez jego zachowanie już w pierwszym secie.

Przy stanie 5:5 Miedwiediew w chamski sposób odniósł się do chłopca, który podszedł do niego z ręcznikiem. Rosjanin rzucił ręcznikiem o ziemię, co wywołało gwizdy na trybunach. Po chwili 23-latek wdał się w pyskówkę z jednym z siedzących blisko niego kibiców, a także z sędzią.

Tenisista był niezadowolony z jego decyzji i zaczął wykrzykiwać, że arbiter powinien zejść ze swojego stanowiska, ponieważ on nie jest z niego zadowolony. Miedwiediew zachowywał się arogancko, jednak uniknął odebrania mu punktu.

Stan Wawrinka awansował dalej, jest rywal dla Federera. Czytaj więcej--->>>

Po chwili Rosjanin pokazał dyskretnie środkowy palec sędziemu i kibicom, co uchwyciły kamery i aparaty fotografów. Od tego momentu trybuny były przeciwko niemu i wygwizdywały jego zagrania.

Po zwycięskim spotkaniu Miedwiediew prowokacyjnie wyznał przed kamerami, że to zachowanie fanów pomogło mu wygrać.

- Nie miałem już sił, ale to wy my ich dodaliście. Przekonuję, że wygrałem dzięki wam! - powiedział do mikrofonu, teatralnie rozkładając ręce i prosząc o kolejne gwizdy.

Kolejnym przeciwnikiem Rosjanina będzie debiutant na poziomie IV rundy Wielkiego Szlema, Dominik Koepfer. Niemiecki kwalifikant w piątek wygrał 6:3, 7:6(5), 4:6, 6:1 z oznaczonym "17" Nikołozem Basilaszwilim.