WTA Hiroszima: wygrana Weroniki Kudermetowej. Alison van Uytvanck górą w starciu Belgijek

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Alex Grimm / Na zdjęciu: Weronika Kudermetowa
Getty Images / Alex Grimm / Na zdjęciu: Weronika Kudermetowa

Weronika Kudermetowa wyeliminowała Varvarę Lepchenko w I rundzie turnieju WTA International w Hiroszimie. Alison van Uytvanck pokonała Ysaline Bonaventure.

Rozstawiona z numerem drugim Weronika Kudermetowa (WTA 48) bez straty seta awansowała do II rundy imprezy w Hiroszimie. Spotkanie z Varvarą Lepchenko (WTA 121) nie było jednak dla niej łatwe. W pierwszym secie przegrywała 0:3 i 2:4, by ostatecznie pokonać Amerykankę 6:4, 6:2 po 88 minutach. Tenisistki te zmierzyły się po raz drugi. W ubiegłym sezonie w kwalifikacjach w Stuttgarcie również lepsza była Rosjanka.

Kudermetowa wykorzystała pięć z dziewięciu break pointów. Zdobyła o 17 punktów więcej od Lepchenko (67-50). Dla Rosjanki to pierwszy wygrany mecz od turnieju w Cincinnati. W nowojorskim Bronksie i z US Open odpadła w I rundzie. Kolejną jej rywalką będzie Amerykanka Christina McHale lub Belgijka Greet Minnen.

Alison van Uytvanck (WTA 63) wygrała 6:4, 6:2 z Ysaline Bonaventure (WTA 118). W ciągu 70 minut wyżej notowana Belgijka obroniła sześć z ośmiu break pointów i zdobyła 23 z 31 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Było to ich drugie spotkanie w tym roku. W Rabacie również ze zwycięstwa cieszyła się van Uytvanck.

Kirsten Flipkens (WTA 114) pokonała 7:6(2), 6:4 Ludmiłę Samsonową (WTA 131). Belgijka wróciła z 3:5 w pierwszym secie. W ciągu godziny i 48 minut miała 16 break pointów, z których wykorzystała trzy. O ćwierćfinał zmierzy się z van Uytvanck.

Zarina Dijas (WTA 80) wygrała 6:2, 6:2 z Danką Kovinić (WTA 116). W ciągu 78 minut reprezentantka Czarnogóry popełniła siedem podwójnych błędów. Kazaszka zdobyła 23 z 27 punktów przy swoim pierwszym podaniu i zaliczyła pięć przełamań.

Hana-cupid Japan Women's Open, Hiroszima (Japonia) WTA International, kort twardy, pula nagród 250 tys. dolarów poniedziałek, 9 września

I runda gry pojedynczej:

Weronika Kudermetowa (Rosja, 2) - Varvara Lepchenko (USA) 6:4, 6:2 Alison van Uytvanck (Belgia, 3) - Ysaline Bonaventure (Belgia) 6:4, 6:2 Zarina Dijas (Kazachstan, 6) - Danka Kovinić (Czarnogóra) 6:2, 6:2 Kirsten Flipkens (Belgia) - Ludmiła Samsonowa (Rosja) 7:6(2), 6:4

Czy Alison van Uytvanck awansuje do ćwierćfinału turnieju w Hiroszimie?