WTA Hiroszima: Katarzyna Kawa odpadła w I rundzie. Priscilla Hon za mocna

Katarzyna Kawa na I rundzie zakończyła udział w turnieju WTA International w Hiroszimie. Polka przegrała w trzech setach z Australijką Priscillą Hon.
Katarzyna Kawa Getty Images / NurPhoto / Na zdjęciu: Katarzyna Kawa

Katarzyna Kawa (WTA 129) na otwarcie cyklu startów w Azji udała się do Hiroszimy. W I rundzie turnieju WTA International przegrała 0:6, 6:1, 4:6 z Priscillą Hon (WTA 123). Było to trzecie spotkanie tych tenisistek. Dwa wcześniejsze odbyły się w kwalifikacjach do turniejów ITF i obu zwyciężyła Polka (Bad Saulgau 2015, Tunis 2017).

W pierwszym secie Kawa zdobyła 15 punktów, a w drugim tyle samo ich oddała rywalce. W trzeciej partii miało jedno przełamanie, które Hon uzyskała na 4:3. Przy 5:4 Australijka awans do II rundy przypieczętowała za trzecią piłką meczową.

W trwającym dwie godziny i trzy minuty meczu Kawa popełniła sześć podwójnych błędów. Hon trzy razy oddała podanie, a sama wykorzystała cztery z 10 break pointów. Australijka zdobyła o osiem punktów więcej od Polki (85-77).

Dla Kawy był to drugi start od czasu, gdy pod koniec lipca w Jurmale doszła do finału jako kwalifikantka. Przegrała wówczas po trzysetowej batalii z Anastasiją Sevastovą. Polka wzięła udział w eliminacjach do US Open, ale w ich I rundzie uległa Australijce Lizette Cabrerze.

W kolejnych tygodniach Kawa ma zaplanowane starty w Osace i Taszkencie.

Hana-cupid Japan Women's Open, Hiroszima (Japonia)