WTA Zhengzhou: Kristina Mladenović pokonała Caroline Garcię. Sofia Kenin lepsza od Alize Cornet

Kristina Mladenović wyeliminowała Caroline Garcię w II rundzie turnieju WTA Premier w Zhengzhou. Do ćwierćfinału awansowała Sofia Kenin, która pokonała Alize Cornet.

Kristina Mladenović Getty Images / Adam Pretty / Na zdjęciu: Kristina Mladenović
W II rundzie imprezy w Zhengzhou doszło do starcia Francuzek, byłych deblowych partnerek. Kristina Mladenović (WTA 49) wróciła z 0:2 w pierwszym secie i pokonała 7:5, 6:2 Caroline Garcię (WTA 31). W ciągu godziny i 41 minut 49. rakieta globu miała 17 break pointów, z których wykorzystała pięć. Mladenović po raz drugi w tym roku wygrała z rodaczką (6:1, 6:2 w Rzymie) i wyszła na prowadzenie 2-1 w bilansie ich meczów. W 2016 roku Francuzki odniosły razem cztery deblowe triumfy, w tym w Rolandzie Garrosie.

Garcia przeżywa trudny czas na zawodowych kortach. Latem w Ameryce Północnej z trzech turniejów odpadła w I rundzie (Toronto, Cincinnati, US Open). Po raz ostatni dwa mecze z rzędu wygrała w czerwcu na Majorce. Mladenović osiągnęła szósty ćwierćfinał w 2019 roku. Jeden zanotowała w imprezie rangi Premier 5 (Rzym), a cztery w turniejach International (Monterrey, Stambuł, Nottingham, Waszyngton). Francuzka powalczy o pierwszy półfinał od lutego 2018 roku (Petersburg). Jej rywalką będzie Elina Switolina lub Julia Putincewa.

Sofia Kenin (WTA 20) pokonała 6:4, 6:2 Alize Cornet (WTA 59). W pierwszym secie Francuzka z 1:4 wyrównała na 4:4, ale straciła osiem z 10 kolejnych gemów. W ciągu 83 minut Amerykanka wykorzystała pięć z siedmiu break pointów. Tenisistki te spotkały się po raz drugi w tym roku. W Hobart również lepsza była Kenin. W ich pierwszym meczu (Cincinnati 2018) zwyciężyła Cornet. Amerykanka w tym roku zdobyła pierwsze tytuły w głównym cyklu (Hobart, Majorka).

Petra Martić (WTA 23) wygrała 3:6, 6:1, 6:2 z Fioną Ferro (WTA 61). W trwającym godzinę i 44 minuty meczu Chorwatka zdobyła 35 z 44 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła trzy z pięciu break pointów i uzyskała pięć przełamań. W tegorocznym Rolandzie Garrosie Martić osiągnęła pierwszy wielkoszlemowy ćwierćfinał. W kwietniu w Stambule zdobyła premierowy tytuł w głównym cyklu. Kolejną rywalką Chorwatki będzie Aryna Sabalenka lub Jelena Ostapenko.

Mecz Karoliny Pliskovej (WTA 2) z Poloną Hercog (WTA 53) został przy stanie 6:3, 2:5 przerwany z powodu deszczu. Czeszka i Słowenka na kort wrócą w czwartek. Na zwyciężczynię w ćwierćfinale czeka Kenin.

Kristina Mladenović (Francja) - Caroline Garcia (Francja, 8) 7:5, 6:2
Polona Hercog (Słowenia) - Karolina Pliskova (Czechy, 1) 3:6, 5:2 *do dokończenia

Czy Kristina Mladenović awansuje do pófinału turnieju WTA w Zhengzhou?