WTA Nanchang: Rebecca Peterson rywalką Magdy Linette. Viktorija Golubić w ćwierćfinale

Rebecca Peterson pokonała Janę Fett w II rundzie turnieju WTA International w Nanchangu. Szwedka będzie rywalką Magdy Linette w ćwierćfinale.

Rebecca Peterson PAP/EPA / WU HONG / Na zdjęciu: Rebecca Peterson
W I rundzie imprezy w Nanchangu Rebecca Peterson (WTA 78) oddała trzy gemy Fang Ying Xun. W środę nie miała już tak łatwej przeprawy. Szwedka pokonała 7:6(1), 6:4 Janę Fett (WTA 326). W pierwszym secie Chorwatka z 3:5 doprowadziła do tie breaka (przy 5:6 obroniła dwie piłki setowe). W nim nie miała nic do powiedzenia i jedyny punkt zdobyła przy 0-6. W drugiej partii zbliżyła się z 2:5 na 4:5, ale straty drugiego przełamania nie odrobiła.

W trwającym godzinę i 59 minut meczu Fett popełniła 10 podwójnych błędów. Peterson zdobyła 28 z 40 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała cztery z dziewięciu break pointów. Było to pierwsze spotkanie tych tenisistek.

Fett do tej pory osiągnęła dwa półfinały w głównym cyklu, oba w 2017 roku w turniejach rangi International (Hobart, Tokio). W II rundzie Australian Open 2018 była o krok od wyeliminowania Karolina Woźniackiej, która później wygrała całą imprezę. Chorwatka prowadziła 5:1 i miała dwie piłki meczowe.

Peterson w tym roku pokonała dwie Polki, Magdalenę Fręch (Lugano) i Magdę Linette (Strasburg). Szwedka osiągnęła drugi ćwierćfinał w sezonie, po Rabacie. Poza tym doszła do III rundy w Eastbourne i Cincinnati. W tej drugiej imprezie odprawiła Johannę Kontę. Wcześniej w Waszyngtonie wygrała ze Sloane Stephens odnosząc pierwsze zwycięstwo nad tenisistką z Top 10. Jedyny do tej pory półfinał w głównym cyklu Peterson zanotowała w ubiegłym sezonie w Acapulco. W piątek Szwedka po raz drugi zmierzy się z Linette.

Viktorija Golubić (WTA 76) zwyciężyła 1:6, 6:0, 6:3 Larę Arruabarrenę (WTA 177). W ciągu godziny i 43 minut Szwajcarka wykorzystała pięć z 15 break pointów. Zdobyła o 12 punktów więcej od Hiszpanki (83-71) i doszła do drugiego w tym roku ćwierćfinału w głównym cyklu, po Hua Hin. Kateryna Kozłowa (WTA 74) wygrała 6:2, 6:2 z Dalilą Jakupović (WTA 154). W trwającym 70 minut meczu Ukrainka zamieniła na przełamanie sześć z 15 szans. Osiągnęła drugi ćwierćfinał w sezonie, po Budapeszcie.