WTA Seul: Karolina Muchova w ćwierćfinale. Porażka Ajli Tomljanović z Priscillą Hon

Karolina Muchova pokonała Timeę Babos i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA International w Seulu. Odpadła Ajla Tomljanović, która przegrała z Priscillą Hon.

Karolina Muchova Getty Images / Michael Reaves / Na zdjęciu: Karolina Muchova
W I rundzie imprezy w Seulu Karolina Muchova (WTA 45) straciła seta w meczu z Alison van Uytvanck. W czwartek Czeszka pokonała 6:2, 6:3 Timeę Babos (WTA 92). W ciągu 72 minut ćwierćfinalistka tegorocznego Wimbledonu zaserwowała sześć asów i zdobyła 28 z 34 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła jednego break pointa, a sama wykorzystała trzy z siedmiu szans na przełamanie.

W lipcu Muchova zadebiutowała w Wimbledonie i doszła do ćwierćfinału. Po drodze wyeliminowała Karolinę Pliskovą po elektryzującym boju (13:11 w trzecim secie). W ten sposób odniosła pierwsze zwycięstwo nad tenisistką z Top 10 rankingu. W piątek Muchova powalczy o drugi finał w głównym cyklu (Praga 2019).

Kolejną rywalką Czeszki będzie Priscilla Hon (WTA 119), która zwyciężyła 6:3, 5:7, 6:1 Ajlę Tomljanović (WTA 42). Niżej notowana Australijka zaserwowała osiem asów, a 42. rakieta globu popełniła 11 podwójnych błędów. Hon wykorzystała siedem z 16 break pointów i osiągnęła drugi ćwierćfinał w głównym cyklu. W 2017 roku właśnie w Seulu odprawiła m.in. Muchovą i dopiero w walce o półfinał uległa Richel Hogenkamp.

Paula Badosa (WTA 88) pokonała 6:4, 6:2 Patricię Marię Tig (WTA 124). Hiszpanka obroniła osiem z dziewięciu break pointów, a sama zamieniła na przełamanie cztery z sześciu szans. Tenisistka z Barcelony po raz drugi w tym roku wygrała z Rumunką (w kwalifikacjach do Wimbledonu) i podwyższyła na 3-1 bilans ich wszystkich meczów. Badosa osiągnęła trzeci ćwierćfinał w głównym cyklu, po Rabacie (2018) i Palermo (2019). W tym drugim turnieju dopiero w półfinale uległa Kiki Bertens. Kolejną rywalką Hiszpanki będzie Chinka Yafan Wang.

KEB Hana Bank Korea Open, Seul (Korea Południowa)