ATP Petersburg: Danił Miedwiediew udanie wrócił do rozgrywek. Karen Chaczanow przegrał pierwszy mecz w roli ojca

Najwyżej rozstawiony Danił Miedwiediew w dwóch setach pokonał Jewgienija Donskoja w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP 250 w Petersburgu. Odpadł oznaczony numerem drugim Karen Chaczanow, który przegrał z Joao Sousą.

Marcin Motyka
Danił Miedwiediew Getty Images / Justin Setterfield / Na zdjęciu: Danił Miedwiediew
- Czuję się świetnie. Nic mnie nie boli. Pozostaje mi jedynie utrzymać dobrą formę. Uwielbiam grać w Rosji i mam nadzieję, że będę miał duże wsparcie kibiców i pokażę swój najlepszy tenis - mówił Danił Miedwiediew przed startem turnieju ATP w Petersburgu. W czwartek, zaledwie 11 dni po przegranym z Rafaelem Nadalem finale wielkoszlemowego US Open, Rosjanin ponownie pojawił się na korcie. W meczu II rundy St. Petersburg Open nie zaprezentował formy, jaką imponował podczas letniego sezonu gry na kortach twardych kortach w Ameryce Północnej, ale i tak pewnie (7:5, 6:3) poradził sobie z rodakiem, Jewgienijem Donskojem.

Miedwiediew w ciągu 76 minut rywalizacji zaserwował siedem asów, jeden raz został przełamany, wykorzystał cztery z ośmiu break pointów i łącznie zdobył 69 punktów, o 18 więcej od Donskoja. W ćwierćfinale najwyżej rozstawiony Rosjanin zmierzy się z kolejnym rodakiem, Andriejem Rublowem, którego ograł przed miesiącem w Cincinnati. Oznaczony "piątką" Rublow w II rundzie okazał się lepszy od Ricardasa Berankisa.

Nie spisał się natomiast drugi z faworytów miejscowej publiczności, Karen Chaczanow. Rosjanin, który w zeszłym tygodniu został ojcem, niespodziewanie przegrał 6:7(2), 4:6 z Joao Sousą. Ogrywając aktualnie dziewiątego w rankingu ATP moskwianina, Portugalczyk odniósł piąte w karierze zwycięstwo nad rywalem z Top 10. O półfinał 30-latek z Guimaraes powalczy z Michaiłem Kukuszkinem, turniejową "szóstką".

Awansował za to inny tenisista, który pozytywnie zaskoczył w niedawnym US Open, Matteo Berrettini. Włoch, półfinalista nowojorskiej lewy Wielkiego Szlema, w 56 minut rozbił 6:1, 6:2 Roberto Carballesa. Rozstawiony z numerem trzecim Berrettini w ćwierćfinale zagra z Jegorem Gerasimowem, kwalifikantem.

Borna Corić wyeliminował Martona Fucsovicsa, który skreczował w trzecim secie z powodu kontuzji nogi. Oznaczony "czwórką" Chorwat w ćwierćfinale zmierzy się z Casperem Ruudem. Rozstawiony z numerem ósmym Norweg w czwartek pokonał 6:3, 6:4 Salvatore Caruso.