WTA Osaka: Andżelika Kerber w półfinale po kreczu Madison Keys. Ćwierćfinały sparaliżowane przez deszcz

Madison Keys skreczowała w trzecim secie meczu z Andżeliką Kerber w ćwierćfinale turnieju WTA Premier w Osace. Pozostałe piątkowe mecze nie odbyły się z powodu deszczu.

Andżelika Kerber Getty Images / Yong Teck Lim / Na zdjęciu: Andżelika Kerber
Program piątkowych gier w Osace został sparaliżowany przez deszcz. Odbył się tylko jeden ćwierćfinał. Andżelika Kerber (WTA 15) prowadziła 6:4, 4:6, 2:1 z Madison Keys WTA 16), gdy Amerykanka skreczowała z powodu kontuzji. W pierwszym secie Niemka zdobyła sześć z ośmiu kolejnych gemów. W drugiej partii miało miejsce pięć przełamań, z czego trzy dla byłej liderki rankingu. W decydującej odsłonie przy stanie 1:1 Keys oddała podanie i postanowiła nie kontynuować gry.

W trwającym dwie godziny i minutę spotkaniu Keys posłała 39 kończących uderzeń i popełniła 33 niewymuszone błędy. Kerber miała 18 piłek wygranych bezpośrednio i 13 pomyłek. Niemka cztery razy została przełamana, a sama wykorzystała pięć z 10 break pointów. Zdobywczyni trzech wielkoszlemowych tytułów podwyższyła na 9-2 bilans meczów z Amerykanką.

Kerber miała wcześniej serię czterech z rzędu porażek w I rundzie. Niemka osiągnęła pierwszy półfinał od czerwca (Eastbourne) i piąty w ósmym starcie w japońskiej imprezie. W poprzednich latach turniej odbywał się w Tokio. Najlepszy wynik Kerber to finał z 2013 roku.

O finał Kerber zmierzy się z Misaki Doi lub Anastazją Pawluczenkową. Spotkanie zostało przerwane przy 2:0 dla Rosjanki. Ćwierćfinały zostaną dokończone w sobotę. W dwóch pozostałych Naomi Osaka zmierzy się z Julią Putincewą, a Camila Giorgi zagra z Elise Mertens. Tego dnia odbędą się również półfinały.