WTA Pekin: Elina Switolina przetrwała napór Sofii Kenin. Kiki Bertens rywalką Ukrainki w ćwierćfinale

Elina Switolina pokonała Sofię Kenin w III rundzie turnieju WTA Premier Mandatory w Pekinie. W ćwierćfinale Ukrainka zmierzy się z Kiki Bertens.

Elina Switolina Getty Images / Adam Pretty / Na zdjęciu: Elina Switolina
W III rundzie imprezy w Pekinie Elina Switolina (WTA 3) stoczyła zażarty bój z Sofią Kenin (WTA 16). Trzecia rakieta globu wygrała 6:3, 6:7(8), 6:3 po dwóch godzinach i 29 minutach. Było to czwarte spotkanie tych tenisistek w 2019 roku. W Indian Wells zwyciężyła Ukrainka, a w Toronto i Cincinnati lepsza okazała się Amerykanka. Switolina w tym sezonie w Wimbledonie i US Open osiągnęła pierwsze wielkoszlemowe półfinały. Kenin wywalczyła trzy tytuły (Hobart, Majorka, Kanton).

W pierwszym secie było jedno przełamanie, które Switolina uzyskała na 5:3. W 12. gemie drugiej partii Ukrainka obroniła piłkę setową, a w tie breaku, choć przegrywała 1-4, wypracowała sobie trzy piłki meczowe, ale nie udało się jej zakończyć spotkania. Dokonała tego w trzecim secie, w którym wykorzystała break pointa na 4:2 i utrzymała przewagę. Kenin na przełamanie zamieniła tylko jedną z 10 okazji. Switolina zaserwowała 13 asów i zdobyła 60 z 80 punktów przy swoim pierwszym podaniu.

Kiki Bertens (WTA 8) zwyciężyła 7:6(6), 2:6, 6:3 Polonę Hercog (WTA 51) po dwóch godzinach i 17 minutach. Holenderka obroniła dwie piłki setowe w tie breaku pierwszego seta. W drugiej partii dwa razy oddała podanie, a w trzeciej od 1:2 zdobyła pięć z sześciu kolejnych gemów. Obie tenisistki zaliczyły po pięć przełamań. Bertens zdobyła o dwa punkty więcej.

Switolina i Bertens zmierzą się w ćwierćfinale. Bilans ich meczów to 2-1 dla Ukrainki, która była górą w Zhuhai (2016) i Mistrzostwach WTA (2018). Holenderka wygrała w Cincinnati (2018).