ATP Szanghaj: Alexander Zverev skuteczniejszy od Jeremy'ego Chardy'ego. Karen Chaczanow i Roberto Bautista bez strat

Alexander Zverev w dwóch tie breakach pokonał Jeremy'ego Chardy'ego w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP Masters 1000 w Szanghaju. Do 1/8 finału awansowali także m.in. Karen Chaczanow, Matteo Berrettini i Roberto Bautista.

Marcin Motyka
Alexander Zverev PAP/EPA / WU HONG / Na zdjęciu: Alexander Zverev
Jedno z tenisowych porzekadeł mówi, że o losach meczów decydują pojedyncze zagrania. Idealnym odzwierciedleniem tego stwierdzenia był pojedynek II rundy turnieju ATP Masters 1000 w Szanghaju pomiędzy Alexandrem Zverevem a Jeremym Chardym. Mecz był niesamowicie wyrównany, a oba sety rozstrzygnęły się w tie breakach. Pierwszego, niezwykle emocjonującego, Niemiec wygrał 15-13, wykorzystując szóstego setbola, a wcześniej broniąc trzech szans dla Francuza. W drugim poszło mu łatwiej - zwyciężył 7-3.

Rozstawiony z numerem piątym Zverev w ciągu 107 minut rywalizacji zaserwował 21 asów, uzyskał dwa przełamania, posłał 38 zagrań kończących i popełnił 24 niewymuszone błędy. W III rundzie 22-latek z Hamburga zmierzy się z młodszym o rok Andriejem Rublowem. Rosjanin w środę oddał tylko dwa gemy Johnowi Millmanowi.

Karen Chaczanow rozegrał świetny mecz i poradził sobie z bombami serwisowymi Taylora Fritza. Oznaczony "siódemką" Rosjanin trzykrotnie odebrał podanie Amerykaninowi, sam ani razu nie został przełamany i w 68 minut wygrał 6:2, 6:4. O ćwierćfinał Chaczanow powalczy z Fabio Fogninim, którego ograł w zeszłym tygodniu w Pekinie.

Z bardzo dobrej strony w środę pokazał się również Matteo Berrettini. Włoch zaserwował 11 asów, przy własnym podaniu zdobył 74 proc. rozegranych punktów, nie stracił własnego podania i pokonał 6:3, 6:3 Cristiana Garina. W 1/8 finału Berrettini, turniejowa "11", zagra z Roberto Bautistą. Oznaczony numerem ósmym Hiszpan w II rundzie wyeliminował Reilly'ego Opelkę.

W III rundzie zameldował się już także John Isner. Amerykanin wygrał 7:5, 6:3 z Lucasem Pouille'em, zapisując na swoim koncie 19 asów, 81 proc. wygranych wymian przy własnym podaniu i dwa przełamania. Kolejnym rywalem Isnera będzie lepszy z pary Novak Djoković - Denis Shapovalov.

Rolex Shanghai Masters, Szanghaj (Chiny)