ATP Szanghaj: Łukasz Kubot i Marcelo Melo rozpoczęli obronę tytułu. Awansowali do II rundy debla

Łukasz Kubot i Marcelo Melo awansowali do II rundy gry podwójnej turnieju ATP Masters 1000 na kortach twardych w Szanghaju. W środę polsko-brazylijska para pokonała chorwacko-chiński duet Borna Corić i Runhao Hua 6:4, 7:5.

Rafał Smoliński
Łukasz Kubot i Marcelo Melo Getty Images / Kevin Lee / Na zdjęciu: Łukasz Kubot i Marcelo Melo
W Pekinie Łukasz Kubot i Marcelo Melo przegrali dopiero w finale, w którym lepsi okazali się Chorwat Ivan Dodig i Słowak Filip Polasek. Teraz nasz reprezentant i jego partner będą się starali obronić tytuł w Szanghaju. Na początek pokonali grający z dziką kartą debel Borna Corić i Runhao Hua 6:4, 7:5.

Choć przeciwnikami byli zeszłoroczny finalista turnieju singla i notowany w czwartej setce rankingu deblistów Chińczyk, to Polak i Brazylijczyk mieli w środę sporo problemów. W pierwszym secie poszło jeszcze znakomicie, bowiem przełamanie w trzecim gemie załatwiło sprawę.

Problemy pojawiły się w drugiej partii i to przy stanie 5:1 dla faworytów. W ósmym gemie Melo nie wyserwował zwycięstwa. Po zmianie stron swojej szansy nie wykorzystał Kubot i zrobiło się po 5. Wówczas własne podanie przegrał tenisista z Szanghaju i dopiero wtedy Polak i Brazylijczyk wykorzystali piłkę meczową, dzięki czemu po 76 minutach zakończyli spotkanie.

Rozstawieni z "dwójką" Kubot i Melo bronią w Szanghaju tytułu i 1000 punktów do rankingu deblistów. Jeśli powtórzą zeszłoroczny sukces, to na pewno wezmą udział w londyńskich Finałach ATP World Tour. Ich przeciwnikami w II rundzie będą w czwartek Hindus Rohan Bopanna i Kanadyjczyk Denis Shapovalov.

Rolex Shanghai Masters, Szanghaj (Chiny)
ATP World Tour Masters 1000, kort twardy, pula nagród 7,473 mln dolarów
środa, 9 października

I runda gry podwójnej:

Łukasz Kubot (Polska, 2) / Marcelo Melo (Brazylia, 2) - Borna Corić (Chorwacja, WC) / Runhao Hua (Chiny, WC) 6:4, 7:5