ATP Szanghaj: Stefanos Tsitsipas przeciwnikiem Huberta Hurkacza. Zdecydowały dwa tie breaki

Stefanos Tsitsipas spotka się w czwartek z Hubertem Hurkaczem w meczu III rundy turnieju Rolex Shanghai Masters 2019. W środę Grek pokonał po dwóch tie breakach Kanadyjczyka Feliksa Augera-Aliassime'a.
Rafał Smoliński
Stefanos Tsitsipas Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Stefanos Tsitsipas

Rozstawiony z "szóstką" Stefanos Tsitsipas przyleciał do Szanghaju prosto z Pekinu, gdzie w finale pokonał go Austriak Dominic Thiem. Grek otrzymał w I rundzie wolny los, a w środę jego przeciwnikiem był zdolny Kanadyjczyk Felix Auger-Aliassime. Ateńczyk miał z nim rachunki do wyrównania, bowiem w 2019 roku musiał uznać jego wyższość w Indian Wells i Londynie.

Tsitsipas i Auger-Aliassime rozegrali wyrównany pojedynek. W pierwszym secie Grek przełamał na 3:1, ale jego rywal szybko doprowadził do remisu na po 3. Potem reprezentant Kraju Klonowego Liścia obronił dwa setbole i doprowadził do rozgrywki tiebreakowej. W niej siódmy tenisista świata zaatakował po zmianie stron, dzięki czemu wygrał partię otwarcia.

W drugiej odsłonie powtórzyła się sytuacja z pierwszej części meczu. W 11. gemie Auger-Aliassime uniknął straty serwisu i ponownie decydował tie break. W rozgrywce tej młody Kanadyjczyk znów zdobył tylko trzy punkty, dlatego po 122 minutach przegrał ostatecznie 6:7(3), 6:7(3). Grek w końcu znalazł na niego sposób na zawodowych kortach.

W takich okolicznościach dojdzie w czwartek do szóstego w ciągu ostatnich 12 miesięcy pojedynku Tsitsipasa z Hubertem Hurkaczem. Ich rywalizacja zaczęła się podczas zeszłorocznych Finałów Next Gen ATP w Mediolanie. Potem Grek pokonał jeszcze Polaka w Marsylii, Dubaju oraz w turnieju Grupy III Strefy Europejskiej Pucharu Davisa, który we wrześniu odbył się w Atenach. Wrocławianin odpowiedział tylko sierpniowym zwycięstwem w Montrealu. Stawką ich spotkania w Szanghaju będzie ćwierćfinał zawodów rangi ATP Masters 1000 i 180 punktów do rankingu ATP.

Rolex Shanghai Masters, Szanghaj (Chiny)