• MŚ 2022

WTA Linz: Alicja Rosolska i Renata Voracova bez awansu. Odpadły w ćwierćfinale

Alicja Rosolska i Renata Voracova na ćwierćfinale zakończyły występ w turnieju WTA International w Linzu. Rozstawione z numerem drugim Polka i Czeszka przegrały z Austriaczką Barbarą Haas i Szwajcarką Xenią Knoll.

Alicja Rosolska Getty Images / Lukasz Sobala/PressFocus/MB Media / Na zdjęciu: Alicja Rosolska
Alicja Rosolska i Renata Voracova występ w Linzu rozpoczęły od zwycięstwa nad Kanadyjką Sharon Fichman i Amerykanką Marie Sanchez. Rozstawione z numerem drugim Polka i Czeszka do półfinału nie awansowały. W czwartek przegrały 5:7, 6:7(3) z Austriaczką Barbarą Haas i Szwajcarką Xenią Knoll.

W pierwszym secie Rosolska i Voracova z 1:3 wyszły na 5:4 z przełamaniem, ale straciły trzy gemy z rzędu. W drugiej partii z 2:5 doprowadziły do tie-breaka po obronie piłki meczowej, ale w nim od 2-1 przegrały sześć z siedmiu kolejnych punktów. W ciągu 94 minut Polka i Czeszka popełniły cztery podwójne błędy i nie miały ani jednego asa. W meczu miało miejsce siedem przełamań, z czego cztery dla Haas i Knoll.

Dla Rosolskiej był to 12. występ w Linzu. Dwa razy awansowała do finału, z Klaudią Jans-Ignacik (2009) i Kanadyjką Gabrielą Dabrowski (2013). Voracova to triumfatorka austriackiej imprezy z 2010 roku w parze ze swoją rodaczką Barborą Strycovą.

Rosolska w tym roku zdobyła tytuł w Charlestonie (z Niemką Anną-Leną Grönefeld) i zaliczyła finał w Sydney (z Japonką Eri Hozumi). W czerwcu znalazła się na najwyższym w karierze 23. miejscu w rankingu deblistek. Aktualnie jest klasyfikowana na 33. pozycji.

Upper Austria Ladies Linz, Linz (Austria)
WTA International, kort twardy w hali, pula nagród 250 tys. dolarów
czwartek, 10 października

ćwierćfinał gry podwójnej:

Barbara Haas (Austria, WC) / Xenia Knoll (Szwajcaria, WC) - Alicja Rosolska (Polska, 2) / Renata Voracova (Czechy, 2) 7:5, 7:6(3)