WTA Moskwa: awans Anastasiji Sevastovej. Karolina Muchova pożegnała Swietłanę Kuzniecową

Anastasija Sevastova pokonała Alaksandrę Sasnowicz i awansowała do II rundy turnieju WTA Premier w Moskwie. Karolina Muchova wyeliminowała Swietłanę Kuzniecową.

Anastasija Sevastova Getty Images / Quinn Rooney / Na zdjęciu: Anastasija Sevastova
Rozstawiona z numerem szóstym Anastasija Sevastova (WTA 24) w poniedziałek rozpoczęła piąty występ w Moskwie. W ubiegłym sezonie doszła do półfinału. Łotyszka pokonała 6:1, 7:5 Alaksandrę Sasnowicz (WTA 64). W ciągu 96 minut tenisistka z Lipawy zdobyła 31 z 44 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła siedem z dziewięciu break pointów, a sama wykorzystała pięć z 12 szans na przełamanie. W dwóch wcześniejszych meczach tych tenisistek lepsza była Białorusinka.

Karolina Muchova (WTA 35) wygrała 6:2, 6:3 ze Swietłaną Kuzniecową (WTA 57). W ciągu 76 minut Czeszka odparła sześć z ośmiu break pointów i zamieniła na przełamanie pięć z dziewięciu okazji. Tenisistki te spotkały się po raz pierwszy. Rosjanka w Moskwie zdobyła dwa tytuły (2015, 2016).

Anna Kalinska (WTA 102) zwyciężyła 6:0, 3:6, 6:4 Anastazję Potapową (WTA 89). W trwającym godzinę i 40 minut meczu wyżej notowana Rosjanka popełniła 18 podwójnych błędów. Lepsza z reprezentantek gospodarzy uzyskała dziewięć przełamań.

W II rundzie rywalką Sevastovej będzie Francuzka Kristina Mladenović lub Kazaszka Julia Putincewa. Muchova po raz pierwszy zmierzy się z Donną Vekić. Kalinską czeka starcie z jej rodaczką Jekateriną Aleksandrową lub Słowaczką Janą Cepelovą.

Anna Kalinska (Rosja, WC) - Anastazja Potapowa (Rosja) 6:0, 3:6, 6:4

wolne losy: Elina Switolina (Ukraina, 1); Kiki Bertens (Holandia, 2); Belinda Bencić (Szwajcaria, 3); Donna Vekić (Chorwacja, 4)

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)

Czy Karolina Muchova awansuje do ćwierćfinału turnieju WTA w Moskwie?