ATP Moskwa: Andreas Seppi i Lukas Rosol obronili meczbole. Awans Adriana Mannarino

Andreas Seppi obronił dwa meczbole i po tie breaku trzeciego seta pokonał Cristiana Garina w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP 250 w Moskwie. Piłkę meczową w poniedziałek oddalił też Lukas Rosol.

Marcin Motyka
Andreas Seppi PAP/EPA / MAXIM SHIPENKOV / Na zdjęciu: Andreas Seppi
Jeśli cały turniej ATP w Moskwie będzie tak emocjonujący jak pierwszy dzień, kibice w stolicy w Rosji nie będą mogli narzekać na brak wrażeń. W pojedynku otwarcia Kremlin Cup 2019 Andreas Seppi i Cristian Garin rozegrali trzymającą w napięciu do końca, blisko trzygodzinną konfrontację. Ostatecznie lepszy okazał się Włoch, który w 12. gemie drugiego seta obronił dwa meczbole, w trzeciej partii odrobił stratę przełamania i zwyciężył 3:6, 7:6(2), 7:6(4).

Piłkę meczową w poniedziałek oddalił również Lukas Rosol. Czeski kwalifikant po dwóch godzinach i kwadransie zaciętej rywalizacji pokonał 6:7(4), 7:6(7), 6:3 Juana Ignacio Londero, mimo że w tie breaku drugiego seta Argentyńczyk miał punkt na wygranie spotkania. Dla Rosola to pierwszy wygrany pojedynek w głównym cyklu od zeszłorocznej edycji imprezy w Moskwie. O kolejną wygraną powalczy z rozstawionym z numerem czwartym Dusanem Lajoviciem.

Najmniej emocji przyniósł ostatni poniedziałkowy mecz. Oznaczony "siódemką" Adrian Mannarino w 72 minuty pokonał 7:6(2), 6:0 Damira Dzumhura, zwycięzcę Kremlin Cup sprzed dwóch lat.

Kremlin Cup, Moskwa (Rosja)
ATP Tour 250, kort twardy w hali, pula nagród 840,1 tys. dolarów
poniedziałek, 14 października

I runda gry pojedynczej:

Adrian Mannarino (Francja, 7) - Damir Dzumhur (Bośnia i Hercegowina, Q) 7:6(2), 6:0
Andreas Seppi (Włochy) - Cristian Garin (Chile, 5) 3:6, 7:6(2), 7:6(4)
Lukas Rosol (Czechy, Q) - Juan Ignacio Londero (Argentyna) 6:7(4), 7:6(7), 6:3

wolne losy: Danił Miedwiediew (Rosja, 1); Karen Chaczanow (Rosja, 2); Marin Cilić (Chorwacja, 3); Dusan Lajović (Serbia, 4)