WTA Moskwa: Kirsten Flipkens wygrała z Dajaną Jastremską. Belinda Bencić skruszyła opór Polony Hercog

Kirsten Flipkens wyeliminowała Dajanę Jastremską w II rundzie turnieju WTA Premier w Moskwie. Belinda Bencić pokonała w trzech setach Polonę Hercog.

Kirsten Flipkens WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Kirsten Flipkens
Rozstawiona z numerem piątym Dajana Jastremska (WTA 28) na II rundzie zakończyła udział w imprezie w Moskwie. Ukrainka przegrała 3:6, 6:3, 3:6 z Kirsten Flipkens (WTA 120). W trwającym dwie godziny i cztery minuty meczu miało miejsce dziewięć przełamań, z czego pięć dla Belgijki. Tenisistka z Mol osiągnęła piąty ćwierćfinał w sezonie (po Hobart, Monterrey, Den Bosch i Seulu).

O pierwszy półfinał od czerwca 2018 roku (Den Bosch) Flipkens, była 13. rakieta globu, zmierzy się z Belindą Bencić (WTA 10), która zwyciężyła 1:6, 6:3, 6:4 Polonę Hercog (WTA 49). Szwajcarka wróciła ze stanu 0:3 w trzecim secie. W ciągu godziny i 57 minut obie tenisistki zaliczyły po trzy przełamania. O jeden punkt więcej zdobyła Słowenka (84-83). Bencić wygrała dwa z trzech dotychczasowych meczów z Flipkens.

Jekaterina Aleksandrowa (WTA 38) w 55 minut rozbiła 6:1, 6:1 Annę Kalinską (WTA 102). Mieszkająca w Pradze zawodniczka posłała 11 asów i zgarnęła 18 z 21 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła trzy z czterech break pointów i wykorzystała sześć z 12 szans na przełamanie. Aleksandrowa podwyższyła na 3-0 bilans meczów z Kalinską i powalczy o trzeci półfinał od września (Seul, Linz).

Kolejną rywalką Aleksandrowej będzie Karolina Muchova (WTA 35), która pokonała 6:4, 6:2 Donnę Vekić (WTA 21). Czeszka wróciła z 0:2 w pierwszym secie. W ciągu 73 minut wykorzystała sześć z ośmiu break pointów i zdobyła o 18 punktów więcej (59-41). Było to pierwsze spotkanie tych tenisistek.