WTA Luksemburg: Julia Goerges ponownie w finale. Niemka kontra Jelena Ostapenko o triumf

Broniąca tytułu Julia Goerges pokonała Jelenę Rybakinę w półfinale turnieju WTA International w Luksemburgu. W finale Niemka zmierzy się z Jeleną Ostapenko.

Julia Görges Getty Images / Fred Lee / Na zdjęciu: Julia Görges
W poprzednich rundach imprezy w Luksemburgu Julia Görges (WTA 26) stoczyła trzysetowe boje z Japonką Misaki Doi, Rumunką Soraną Cirsteą i Portorykanką Moniką Puig. W każdym z tych meczów przegrała pierwszą partię. W półfinale Niemka pokonała 6:3, 6:4 Jelenę Rybakinę (WTA 43) i w niedzielę powalczy o obronę tytułu.

Na otwarcie pierwszego seta Görges oddała podanie, ale zdobyła sześć z ośmiu kolejnych gemów. W drugiej partii było jedno przełamanie, które Niemka uzyskała na 1:0. W ciągu 87 minut tenisistka z Bad Oldesloe zaserwowała cztery asy i obroniła siedem z ośmiu break pointów. Po raz drugi zmierzyła się z Rybakiną. W ubiegłym sezonie pokonała Kazaszkę w Petersburgu.

Jelena Ostapenko (WTA 63) zwyciężyła 3:6, 6:3, 6:2 Annę Blinkową (WTA 66). Łotyszka popełniła siedem podwójnych błędów, z czego sześć w pierwszym secie. Zaserwowała siedem asów i zdobyła 38 z 48 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła pięć z sześciu break pointów, a sama uzyskała trzy przełamania.

Ostapenko w drugim z rzędu tygodniu zagra w finale. W Linzu uległa 15-letniej Cori Gauff. Bilans wszystkich meczów o tytuł Łotyszki to 2-5. W 2017 roku triumfowała w Rolandzie Garrosie i Seulu. Görges ma szansę na drugie trofeum w sezonie. W Auckland obroniła tytuł i w niedzielę będzie miała szansę zrobić to też w Luksemburgu. Bilans jej wszystkich finałów to 7-9. Łotyszka i Niemka zmierzą się po raz pierwszy.

Mistrzyniami gry podwójnej zostały Cori Gauff i Catherine McNally, które pokonały 6:2, 6:2 Kaitlyn Christian i Alexę Guarachi. Dla Amerykanek to drugi wspólny tytuł. W sierpniu tego roku wygrały turniej w Waszyngtonie.

BGL BNP Paribas Luxembourg Open, Luksemburg (Luksemburg)
WTA International, kort twardy w hali, pula nagród 250 tys. dolarów
sobota, 19 października

półfinał gry pojedynczej:

Julia Görges (Niemcy, 2) - Jelena Rybakina (Kazachstan, 3) 6:3, 6:4
Jelena Ostapenko (Łotwa, WC) - Anna Blinkowa (Rosja, 8) 3:6, 6:3, 6:2

finał gry podwójnej:

Cori Gauff (USA) / Catherine McNally (USA) - Kaitlyn Christian (USA, 2) / Alexa Guarachi (Chile, 2) 6:2, 6:2