ATP Wiedeń: Dominic Thiem wyrównał najlepszy wynik w Stadthalle. Gael Monfils zrewanżował się Jannikowi Sinnerowi

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Tim Clayton/Corbis / Na zdjęciu: Dominic Thiem
Getty Images / Tim Clayton/Corbis / Na zdjęciu: Dominic Thiem

Najwyżej rozstawiony Dominic Thiem w trzech setach pokonał Fernando Verdasco w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP 500 w Wiedniu. Gael Monfils zrewanżował się Jannikowi Sinnerowi za porażkę sprzed tygodnia.

Fernando Verdasco nie jest wygodnym rywalem dla Dominika Thiema. W czterech poprzednich konfrontacjach z Hiszpanem Austriak zdobył tylko dwa sety. W czwartek, w II rundzie turnieju ATP w Wiedniu, zmierzyli się po raz piąty. I tym razem na własnym terenie Thiem okazał się lepszy, choć nie przyszło mu to łatwo. Reprezentant gospodarzy przegrał pierwszą partię, ale od drugiej zaczął lepiej serwować oraz grać skuteczniej i w efekcie zwyciężył 3:6, 6:3, 6:2.

Dla Thiema (w czwartek trzy asy, trzy przełamania i 23 zagrania kończące) to trzeci w karierze awans do ćwierćfinału Erste Bank Open. O premierowy półfinał imprezy rozgrywanej w słynnej Stadthalle powalczy w piątek z innym Hiszpanem, Pablo Carreno. 28-latek z Barcelony również w trzech setach wyeliminował Michaiła Kukuszkina.

Gael Monfils zrewanżował się Jannikowi Sinnerowi za porażkę sprzed tygodnia. Siedem dni temu w Antwerpii Francuz przegrał z Włochem 3:6, 2:6, natomiast w czwartek, w 1/8 finału zmagań w Wiedniu, wygrał 6:3, 7:6(8). Kolejnym przeciwnikiem oznaczonego numerem czwartym Monfilsa będzie Aljaz Bedene. Słoweński kwalifikant pokonał 6:2, 3:6, 6:3 Gillesa Simona.

Za niedawną przegraną odkuł się też Diego Schwartzman. Argentyńczyk w czwartek zmierzył się z Samem Querreyem, któremu uległ przed dwoma tygodniami w Szanghaju, i po 160 minutach zaciętej rywalizacji wygrał 6:7(5), 6:4, 7:6(5). W 1/4 finału rozstawiony z numerem piątym Schwartzman stanie naprzeciw Karena Chaczanowa, turniejowej "dwójki".

Do ćwierćfinału awansował także Andriej Rublow. Rosjanin pokonał 6:4, 6:2 Hyeona Chunga i zwyciężył w siódmym pojedynku z rzędu. O przedłużenie serii Rublow zagra z Matteo Berrettinim, oznaczonym numerem trzecim.

Erste Bank Open, Wiedeń (Austria) ATP World Tour 500, kort twardy w hali, pula nagród 2,296 mln euro czwartek, 24 października

II runda gry pojedynczej:

Dominic Thiem (Austria, 1) - Fernando Verdasco (Hiszpania) 3:6, 6:3, 6:2 Gael Monfils (Francja, 4) - Jannik Sinner (Włochy, WC) 6:3, 7:6(8) Diego Schwartzman (Argentyna, 5) - Sam Querrey (USA) 6:7(5), 6:4, 7:6(5) Andriej Rublow (Rosja) - Hyeon Chung (Korea Południowa) 6:4, 6:2 Pablo Carreno (Hiszpania) - Michaił Kukuszkin (Kazachstan) 6:7(3), 6:4, 6:1 Aljaz Bedene (Słowenia, Q) - Gilles Simon (Francja) 6:2, 3:6, 6:3