ATP Wiedeń: Karen Chaczanow i Matteo Berrettini w ćwierćfinale. Trudny początek Gaela Monfilsa

Karen Chaczanow i Matteo Berrettini awansowali do ćwierćfinału turnieju ATP Tour 500 w Wiedniu. W I rundzie Gael Monfils pokonał w trzech setach Dennisa Novaka.

Karen Chaczanow Getty Images / Mark Kolbe / Na zdjęciu: Karen Chaczanow
W środę drugi mecz w Wiedniu rozegrał Karen Chaczanow (ATP 9), który w I rundzie wyeliminował Huberta Hurkacza. Rosjanin prowadził 6:3, 4:6, 4:1 z Martonem Fucsovicsem (ATP 67), gdy Węgier z powodu mdłości skreczował po dwóch godzinach i 15 minutach. Moskwianin trzy razy oddał podanie, a sam wykorzystał pięć z 22 break pointów.

W ćwierćfinale jest również Matteo Berrettini (ATP 11), który pokonał 7:6(5), 7:6(1) Grigora Dimitrowa (ATP 29). W ciągu godziny i 50 minut Włoch zaserwował 14 asów i zdobył 42 z 47 punktów przy swoim pierwszym podaniu. W meczu nie było ani jednego przełamania. W ich pierwszym spotkaniu, w kwietniu tego roku w Monte Carlo, lepszy okazał się Bułgar.

Gael Monfils (ATP 14) zwyciężył 2:6, 7:5, 6:4 Dennisa Novaka (ATP 124). Po przegraniu pierwszego seta, w dwóch kolejnych Francuz uzyskał po jednym przełamaniu. W trwającym 97 minut spotkaniu zaserwował 13 asów i zdobył 45 z 56 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Kolejnym rywalem finalisty imprezy z 2008 roku będzie Włoch Jannik Sinner (ATP 101).

Borna Corić (ATP 24) przegrał 4:6, 4:6 z Michaiłem Kukuszkinem (ATP 57). W ciągu 81 minut Chorwat posłał 13 asów, ale wykorzystał tylko jedną z czterech szans na przełamanie. Było to trzecie spotkanie tych tenisistów. W Rzymie (2016) i Pucharze Davisa (2018) z wygranych również cieszył Kazach. W II rundzie Kukuszkin zmierzy się z Pablo Carreno (ATP 34), który pokonał 6:3, 7:5 Denisa Shapovalova (ATP 27). Hiszpan zdobył 39 z 45 punktów przy własnym pierwszym podaniu i podwyższył na 3-1 bilans spotkań z Kanadyjczykiem.

Andriej Rublow (ATP 22) zwyciężył 6:1, 6:7(3), 7:6(6) Aleksandra Bublika (ATP 51). Rosjanin prowadził 6:1, 3:1 oraz miał dwie piłki meczowe w 12. gemie drugiego seta. W trzeciej partii znów wyszedł na 3:1, ale zwycięstwo zapewnił sobie w tie breaku, w którym wrócił z 0-2. W trwającym dwie godziny i 18 minut spotkaniu moskwianin zdobył 59 z 74 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obronił siedem z ośmiu break pointów. Bublik zaserwował 20 asów, ale też popełnił 17 podwójnych błędów. Kolejnym rywalem Rublowa będzie Koreańczyk Hyeon Chung (ATP 139), a w ćwierćfinale zwycięzca tej konfrontacji zagra z Berrettinim.

Sam Querrey (ATP 47) pokonał 6:3, 6:4 Adriana Mannarino (ATP 44). W ciągu 83 minut Amerykanin posłał 12 asów i zgarnął 34 z 41 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Obronił cztery break pointy, a sam wykorzystał dwie z dziewięciu szans na przełamanie. Querrey wyrównał na 3-3 bilans meczów z Francuzem. Kolejnym rywalem Amerykanina będzie Diego Schwartzman (ATP 15), a na zwycięzcę w ćwierćfinale czeka już Chaczanow.