ATP Antwerpia: Andy Murray w ćwierćfinale. Porażki Gaela Monfilsa, Davida Goffina i Diego Schwartzmana

Andy Murray pokonał Pablo Cuevasa i awansował do ćwierćfinału turnieju ATP Tour 250 w Antwerpii. Odpadli Gael Monfils, David Goffin i Diego Schwartzman.

Andy Murray Getty Images / Steven Ryan / Na zdjęciu: Andy Murray
Andy Murray (ATP 243) odprawił drugiego rywala w Antwerpii. W czwartek pokonał 6:4, 6:3 Pablo Cuevasa (ATP 45). W ciągu 83 minut Brytyjczyk zaserwował 12 asów, o dwa mniej niż Urugwajczyk. Były lider rankingu obronił cztery break pointy, a sam wykorzystał dwie z 10 szans na przełamanie. Zdobył 27 z 33 punktów przy swoim pierwszym podaniu.

Murray osiągnął drugi ćwierćfinał w tym miesiącu i zarazem w 2019 roku (Pekin). Kolejnym rywalem Brytyjczyka będzie Marius Copil (ATP 92), który zwyciężył 6:4, 5:7, 7:6(7) Diego Schwartzmana (ATP 15) po dwóch godzinach i 41 minutach. Rumun spotkanie zakończył za czwartą piłką meczową, trzecią w tie breaku. Zaserwował 13 asów i zgarnął 49 z 64 punktów przy swoim pierwszym podaniu.

Gael Monfils (ATP 13) przegrał 3:6, 2:6 z Jannikiem Sinnerem (ATP 119). Francuz zaserwował dziewięć asów, ale cztery razy został przełamany. Włoch zdobył 17 z 21 punktów przy swoim pierwszym podaniu i osiągnął pierwszy ćwierćfinał w głównym cyklu. Monfils w ubiegłym sezonie doszedł w Antwerpii do finału. Sinner rok temu o tej porze był notowany na 778. miejscu w rankingu. W czwartek odniósł największe zwycięstwo w karierze. Wcześniej nigdy nie pokonał rywala z Top 50.

David Goffin (ATP 14) uległ 3:6, 1:6 Ugo Humbertowi (ATP 70). W ciągu 67 minut Francuz zaserwował sześć asów i wykorzystał cztery z sześciu break pointów. Osiągnął trzeci w tym roku ćwierćfinał w ATP Tour, po Marsylii i Newport. Kolejnym rywalem Humberta będzie Guido Pella (ATP 20).

Frances Tiafoe (ATP 53) pokonał 6:3, 6:4 Jana-Lennarda Struffa (ATP 41). W trwającym 78 minut meczu Amerykanin zaserwował osiem asów i obronił sześć z siedmiu break pointów. Następnym przeciwnikiem ćwierćfinalisty tegorocznego Australian Open będzie Sinner.