ATP Wiedeń: Łukasz Kubot i Marcelo Melo w półfinale. Odprawili Rohana Bopannę i Denisa Shapovalova

Łukasz Kubot i Marcelo Melo bez straty seta awansowali do półfinału gry podwójnej turnieju ATP Tour 500 w Wiedniu. W ćwierćfinale Polak i Brazylijczyk pokonali Hindusa Rohana Bopannę i Kanadyjczyka Denisa Shapovalova.

Łukasz Kubot i Marcelo Melo Getty Images / Kevin Lee / Na zdjęciu: Łukasz Kubot i Marcelo Melo
Łukasz Kubot i Marcelo Melo w dwóch meczach w Wiedniu oddali rywalom dziewięć gemów. W I rundzie odprawili Argentyńczyków Maximo Gonzaleza i Guido Pellę. W ćwierćfinale pokonali 6:0, 6:4 Rohana Bopannę i Denisa Shapovalova. Hindus wygrał ten turniej w 2017 roku razem z Urugwajczykiem Pablo Cuevasem.

W pierwszym secie Kubot i Melo stracili tylko 11 punktów. W drugiej partii raz oddali podanie, a sami uzyskali dwa przełamania i po 53 minutach zameldowali się w półfinale. Polak i Brazylijczyk zgarnęli 23 z 27 punktów przy własnym pierwszym serwisie i wykorzystali pięć z siedmiu break pointów.

Dla Kubota i Melo to piąty wspólny występ w Wiedniu. W 2015 i 2016 roku triumfowali w imprezie. W kolejnych sezonach zanotowali ćwierćfinał (2017) i półfinał (2018). Polak w stolicy Austrii wywalczył jeszcze jeden tytuł. W 2009 roku zwyciężył w parze z reprezentantem gospodarzy Oliverem Marachem.

W półfinale rywalami Kubota i Melo będą Pierre-Hugues Herbert i Nicolas Mahut. Francuzi wygrali razem wszystkie cztery wielkoszlemowe turnieje. W tym roku triumfowali w Australian Open, a w poprzednich sezonach zwyciężyli w US Open (2015), Wimbledonie (2016) i Rolandzie Garrosie (2018).

Erste Bank Open, Wiedeń (Austria)
ATP World Tour 500, kort twardy w hali, pula nagród 2,296 mln euro
czwartek, 24 października

ćwierćfinał gry podwójnej:

Łukasz Kubot (Polska, 1) / Marcelo Melo (Brazylia, 1) - Rohan Bopanna (Indie) / Denis Shapovalov (Kanada) 6:0, 6:4

Czy Łukasz Kubot i Marcelo Melo awansują do finału?