Alexander Zverev siódmym uczestnikiem ATP Finals. Niemiec będzie bronił tytułu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Yong Teck Lim / Na zdjęciu: Alexander Zverev
Getty Images / Yong Teck Lim / Na zdjęciu: Alexander Zverev

Alexander Zverev jako siódmy zakwalifikował się do ATP Finals. Niemiec po raz trzeci wystąpi w imprezie kończącej sezon i będzie bronił wywalczonego przed rokiem tytułu.

W tym artykule dowiesz się o:

Alexander Zverev trzeci rok z rzędu wystąpi w Finałach ATP Tour. W debiucie, przed dwoma laty, odpadł w fazie grupowej. Z kolei w zeszłym sezonie niespodziewanie zdobył tytuł, w drodze po trofeum pokonując m.in. Rogera Federera (w półfinale) i Novaka Djokovicia (w finale). Teraz będzie bronił pucharu.

- Bardzo cieszę się, że trzeci rok z rzędu zakwalifikowałem się do ATP Finals. Mam wspaniałe wspomnienia z hali O2 Arena. Zdobycie tytułu przed rokiem było jak dotychczas punktem kulminacyjnym mojej kariery - powiedział, cytowany przez portal atptour.com, Niemiec, który w obecnym sezonie zdobył jeden tytuł - w maju zwyciężył w turnieju w Genewie.

Zverev został siódmym finalistą londyńskiego Masters. Wcześniej awans wywalczyli Rafael Nadal, Novak Djoković, Roger Federer, Danił Miedwiediew, Dominic Thiem oraz Stefanos Tsitsipas.

W Finałach ATP Tour wystąpi ośmiu najlepszych tenisistów sezonu 2019. Ostatnią dającą awans lokatę zajmuje obecnie Matteo Berrettini. Włoch odpadł jednak w III rundzie imprezy w Paryżu i może stracić szansę na występ w Londynie na rzecz Gaela Monfilsa, Stana Wawrinki bądź Alexa de Minaura.

Finały ATP Tour 2019 zostaną rozegrane w dniach 10-17 listopadzie na korcie twardym w hali O2 Arena w Londynie.

[b]Zobacz także - Skandaliczne zachowanie Michaela Mmoha. Rzucił rakietą w sędziego ZOBACZ WIDEO Stacja Tokio. Dramatyczne sceny na mistrzostwach świata. Artur Mikołajczewski: Dałem z siebie więcej niż mogłem