Next Gen ATP Finals: drugi finał Alexa de Minaura w Mediolanie. O tytuł zagra z Jannikiem Sinnerem

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Alex de Minaur
Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Alex de Minaur

Alex de Minaur w czterech setach pokonał Francesa Tiafoe'a w półfinale rozgrywanych na korcie twardym w hali w Mediolanie Next Gen ATP Finals 2019. O tytuł Australijczyk zmierzy się z Jannikiem Sinnerem, który wygrał z Miomirem Kecmanoviciem.

Alex de Minaur z kompletem zwycięstw przeszedł przez rozgrywki grupowe Next Gen ATP Finals 2019. W półfinale zmierzył się z Francesem Tiafoe'em, który pierwszą fazę zakończył z bilansem dwóch wygranych i jednej porażki. Była to konfrontacja dwóch najwyżej rozstawionych tenisistów imprezy. Lepszy okazał się ten wyżej notowany. Australijczyk, turniejowa "jedynka", pokonał oznaczonego numerem drugim Amerykanina 4:2, 4:1, 0:4, 4:2.

W ciągu 73 minut gry 20-latek z Sydney zaserwował osiem asów, posłał 25 zagrań kończących i uzyskał cztery przełamania. - Nie jest łatwo grać z kimś takim, jak Frances. On ma ogromną siłę ognia i nigdy się nie poddaje. Trzeci set nie był najlepszy w moim wykonaniu, ale w czwartym odbiłem się i wygrałem kluczowego gema - powiedział, cytowany przez portal atptour.com.

De Minaur został pierwszym w historii tenisistą, który po raz drugi dotarł do finału turnieju dla najlepszych graczy młodego pokolenia. Przed rokiem w meczu o tytuł przegrał ze Stefanosem Tsitsipasem. - Cieszę się, że wciąż tu jestem i nie mogę doczekać się finału. Będę się przygotowywał do niego, jak do każdego innego meczu - stwierdził.

Drugi półfinał był pojedynkiem tenisistów, którzy w fazie grupowej zanotowali po dwa zwycięstwa i po jednej porażce. Rozstawiony z numerem ósmym posiadacz dzikiej karty Jannik Sinner zagrał z oznaczonym "piątką" Miomirem Kecmanoviciem. Napędzany gorącym dopingiem miejscowych kibiców Sinner przegrał pierwszego seta, ale w trzech kolejnych stracił tylko pięć gemów i ostatecznie zwyciężył 2:4, 4:1, 4:2, 4:2.

- To niewiarygodne. Jestem bardzo szczęśliwy. Nigdy nie przeżywałem takich emocji - mówił pierwszy włoski finalista Next Gen ATP Finals. - Początek meczu był dla mnie zły, a on grał bardzo dobrze i agresywnie. Ale myślę, że wykonałem świetną robotę - dodał.

Sobotni finał (początek o godz. 21:00) będzie premierową konfrontacją pomiędzy De Minaurem a Sinnerem. - On rozgrywa niesamowity sezon. W tym roku wygrał trzy turnieje ATP Tour. Ale postaram się zaprezentować najlepiej, jak to możliwe - ocenił Włoch.

Next Gen ATP Finals, Mediolan (Włochy) kort twardy w hali, pula nagród 1,4 mln dolarów piątek, 8 listopada

półfinał:

Alex de Minaur (Australia, 1) - Frances Tiafoe (USA, 2) 4:2, 4:1, 0:4, 4:2 Jannik Sinner (Włochy, 8/WC) - Miomir Kecmanović (Serbia, 5) 2:4, 4:1, 4:2, 4:2