Radwańska nie dała szans Sawczuk

Agnieszka Radwańska jako druga z naszych reprezentantek wygrała mecz otwarcia wielkoszlemowego Australian Open. Najwyżej sklasyfikowana polska tenisistka rozgromiła w pierwszej rundzie Olgę Sawczuk z Ukrainy. Spotkanie zakończyło się wynikiem 6:0, 6:1.

Adam Naruszewicz

Mecz był o wiele bardziej zacięty niż wskazywałby na to rezultat. Szczególnie w drugim secie, kiedy Sawczuk marnowała okazje na wygrywanie gemów. Raz jednak przełamała naszą zawodniczkę. Jak się okazało, gem na 1:2 w drugim secie był jedynym ze strony ukraińskiej podopiecznej Tomasza Iwańskiego w całym spotkaniu.

Agnieszka Radwańska, która w zawodach startuje z numerem 29, w drugiej rundzie zmierzy się z Francuzką Pauline Parmentier. Zawodniczka z Francji, również dzisiejszej nocy, pokonała Niemkę Martinę Muller.

Wcześniej, wygrywając równie efektownie bo 6:1, 6:1, do drugiej rundy awansowała kwalifikantka - Marta Domachowska.

Wynik meczu:

Agnieszka Radwańska (Polska, 29) - Olga Sawczuk (Ukraina) 6:0, 6:1

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)