Tenis. Drużyna Kamila Majchrzaka wicemistrzem czeskiej ekstraligi. Polak wystąpił w finale

Drużyna I CLTK Praga po raz drugi z rzędu wygrała rozgrywki czeskiej ekstraligi w tenisie. W środowym finale pokonała 5:2 Prechezę Przerów, w barwach której wystąpił Kamil Majchrzak.

Rafał Smoliński
Kamil Majchrzak Getty Images / Cameron Spencer / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak
Broniący tytułu I CLTK Praga był faworytem finałowego spotkania, a jego przewaga szybko zarysowała się na kortach w Ricanach. W singlu nie zawiodły Tereza Martincova i Karolina Muchova, do których dołączyli panowie Jan Satral i Vaclav Safranek. Dopiero przy stanie 4:0 dla stołecznego klubu punkt dla Prechezy Przerów zdobył Tim Puetz.

Wówczas na korcie pojawił się lider drużyny z Przerowa, Kamil Majchrzak. Piotrkowianin wygrał pierwszego seta meczu z Martinem Klizanem po tie breaku, ale w drugiej odsłonie Słowak był lepszy o dwa przełamania. Panowie nie dokończyli pojedynku, ponieważ reprezentant naszych południowych sąsiadów skreczował przy stanie 2:2 w trzecim secie. Stało się tak, bowiem na sąsiednim korcie punkt na wagę mistrzostwa wywalczyły w deblu Lucie Hradecka i Tereza Martincova i w tym momencie dalsze rozgrywanie spotkania straciło sens.

Drużyna I CLTK Praga wygrała ostatecznie z Prechezą Przerów 5:2 i obroniła wywalczony w zeszłym sezonie tytuł mistrzowski. Ekipa Majchrzaka zasługuje na pochwały, ponieważ w drodze do finału wygrała rundę wstępną i półfinałową grupę w Prościejowie. Zwycięska drużyna otrzymała czek na 250 tys. koron, a finalista uzyskał 150 tys. koron premii.

I. CLTK Praga – TK Precheza Przerów 5:2
Tereza Martincova - Linda Noskova 6:0, 6:1
Jan Satral - Dominik Kellovsky 6:3, 6:2
Karolina Muchova - Nikola Tomanova 6:1, 6:3
Vaclav Safranek - Serhij Stachowski 7:6(2), 5:7, 6:4
Jonas Forejtek - Tim Puetz 4:6, 5:7
Martin Klizan - Kamil Majchrzak 6:7(2), 6:1, 2:2 i krecz Klizana
Lucie Hradecka / Tereza Martincova - Karolina Kubanova / Linda Noskova 6:0, 6:1

Czy Kamil Majchrzak awansuje w 2020 roku do Top 50?