Tenis. Australian Open. Magdalena Fręch przegrała dwudniowy pojedynek z Japonką

Magdalena Fręch już na I rundzie zakończyła występ w eliminacjach do wielkoszlemowego Australian Open 2020. Polska tenisistka przegrała dwudniowe spotkanie z Japonką Mayo Hibi 2:6, 6:4, 4:6.

Rafał Smoliński
Magdalena Fręch Getty Images / Francois Nel / Na zdjęciu: Magdalena Fręch
Po triumfie w zawodach ITF o puli nagród 25 tys. dolarów w Bendigo Magdalena Fręch (WTA 186) nie poszła za ciosem w eliminacjach do Australian Open 2020. Łodzianka w I rundzie wylosowała delikatnie grającą Mayo Hibi (WTA 168), jednak nie była w stanie pokonać Japonki i pozostać w rywalizacji o główną drabinkę.

W pierwszym secie Polka dała się przełamać w trzecim i siódmym gemie. W drugiej partii również przegrywała ze stratą breaka, ale po żmudnej walce podniosła się i odwróciła losy tej części pojedynku. Przełamanie w 10. gemie sprawiło, że nasza tenisistka wyrównała stan spotkania na po 1 w setach.

Panie nie dokończyły meczu w środę z powodu opadów deszczu. Zeszły z kortu przy wyniku 1:0 dla Fręch. Po wznowieniu gry w czwartek Polka straciła serwis na 1:2, ale potem wygrała dwa gemy z rzędu. Gdy wydawało się, że opanowała sytuację, zaczęła popełniać proste błędy. Hibi zdobyła kluczowego breaka w siódmym gemie i do końca utrzymała prowadzenie.

Japonka wygrała po dwóch godzinach i 37 minutach 6:2, 4:6, 6:4. Statystycy naliczyli w tym czasie Polce 44 kończące uderzenia i aż 59 błędów własnych. Jej rywalka była bardziej cierpliwa. Skończyła 27 piłek, a pomyliła się 25 razy. Dzięki zwycięstwu nad Fręch zagra w II rundzie kwalifikacji turnieju w Melbourne ze zdolną Kanadyjką Leylah Fernandez.