Tenis. ATP Auckland. Hubert Hurkacz - Benoit Paire. Polak wygrał niesamowitą wymianę (wideo)

Sporo się działo w piątkowym meczu Huberta Hurkacza z Benoitem Paire'em. Były zwroty akcji, błędy i piękne wymiany. Francuz wygrał pojedynek w trzech setach, ale zagranie dnia należało do Polaka.
Rafał Smoliński
Hubert Hurkacz Getty Images / Jared C. Tilton / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz

To był ważny moment drugiego seta. Panowie właśnie rozpoczęli tie break i Hubert Hurkacz prowadził 2-0. Benoit Paire bardzo chciał zdobyć kolejny punkt. Miał przewagę w wymianie, ale Polak pokazał niesamowite umiejętności w defensywie. Wrocławianin odpowiedział nawet na skrót Francuza, po czym ten w końcu wyrzucił loba.

Reprezentant Trójkolorowych wygrał w tie breaku tylko jedną piłkę. Zakończył go nietypowo, bowiem cisnął rakietą o kort, za co sędzia ukarał go stratą punktu. Mimo tego Paire pozbierał się w trzecim secie, w którym okazał się lepszy o dwa przełamania. Po dwóch godzinach zwyciężył 6:4, 6:7(1), 6:2 i w sobotnim finale zawodów ATP Tour 250 w Auckland zmierzy się ze swoim rodakiem Ugo Humbertem.