Tenis. Australian Open. Hubert Hurkacz i Vasek Pospisil bez powodzenia w deblu. Zdecydowało doświadczenie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Fiona Goodall / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
Getty Images / Fiona Goodall / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz

Hubert Hurkacz zakończył w piątek występ w wielkoszlemowym Australian Open 2020. Polak i partnerujący mu Vaasek Pospisil przegrali w I rundzie gry podwójnej z brytyjskim deblem Jamie Murray i Neal Skupski.

Nie było wątpliwości, że to Jamie Murray i Neal Skupski będą faworytami piątkowego spotkania. Brytyjczycy to doświadczeni debliści, którzy w zeszłym roku rozpoczęli wspólne starty i byli w półfinale US Open 2019. Hubert Hurkacz i Vasek Pospisil nie posiadali takiego zgrania, bowiem wcześniej wystąpili razem tylko raz. W Nowym Jorku przegrali w dwóch setach z braćmi Bryanami.

Oznaczona "14" w Melbourne para nie musiała nawet bronić break pointa. W pierwszym secie kluczowy okazał się siódmy gem, w którym Murray i Skupski wykorzystali trzecią okazję na przełamanie. Kilka minut później pewnie zakończyli premierową odsłonę przy pierwszej piłce setowej.

W drugiej partii wydarzenia potoczyły się szybciej. Już w gemie otwarcia Brytyjczycy przełamali serwis Hurkacza i teraz starali się kontrolować wydarzenia na korcie. Jeszcze w siódmym gemie mogli podwyższyć wynik, ale Pospisil uratował podanie. Ostatecznie Murray i Skupski zwyciężyli po 77 minutach 6:4, 6:4.

Porażka w I rundzie debla oznacza koniec występu Hurkacza w wielkoszlemowym Australian Open 2020. Wcześniej wrocławianin przegrał w II rundzie singla z Australijczykiem Johnem Millmanem. Zwycięscy w piątek Brytyjczycy zmierzą się w kolejnej fazie z amerykańskim duetem Steve Johnson i Sam Querrey.

Australian Open, Melbourne (Australia) Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 71 mln dolarów australijskich piątek, 24 stycznia

I runda gry podwójnej mężczyzn:

Jamie Murray (Wielka Brytania, 14) / Neal Skupski (Wielka Brytania, 14) - Hubert Hurkacz (Polska) / Vasek Pospisil (Kanada) 6:4, 6:4

Czy Hubert Hurkacz zakończy 2020 rok w Top 20?