Tenis. Australian Open 2020. Iga Świątek - Donna Vekić: wynik meczu. Polka zna już rywalkę w IV rundzie

Iga Świątek wciąż bez straty seta w wielkoszlemowym Australian Open. W nocy z piątku na sobotę Polka pokonała w III rundzie Donnę Vekić (7:5, 6:3). Sprawdź, z kim powalczy o ćwierćfinał.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Iga Świątek PAP/EPA / ROMAN PILIPEY / Na zdjęciu: Iga Świątek
W ciągu godziny i 44 minut Iga Świątek pokonała 19. rakietę świata Donnę Vekić (więcej o meczu TUTAJ). Dzięki zwycięstwu, Polka awansowała do IV rundy, gdzie niespodziewanie zagra z Anett Kontaveit. Estonka błyskawicznie rozprawiła się z numerem 7 turnieju - Belindą Bencić 6:0, 6:1.

Na razie nie wiadomo, kiedy zostanie rozegrany mecz IV rundy Świątek - Kontaveit. W przypadku awansu, zwyciężczyni tego spotkania może zmierzyć się w ćwierćfinale ze słynną Simoną Halep.

Dla Świątek to dopiero drugi występ w seniorskim Australian Open. Przed rokiem w debiucie awansowała do II rundy. Teraz po raz drugi w karierze znalazła się w 1/8 finału wielkoszlemowej imprezy. Wcześniej ta sztuka udała się warszawiance podczas turnieju Roland Garros 2019.

Świątek jeszcze nie straciła seta w tegorocznym turnieju. W I rundzie rozprawiła się z Timeą Babos (6:3, 6:2), a następnie z kończącą karierę Carlą Suarez (6:3, 7:5). Wiadomo już, że Polka awansuje w rankingu WTA (więcej TUTAJ).