Tenis. Australian Open. Novak Djoković niezadowolony z decyzji sędziego. "Stałeś się sławny"

To był jeden z przełomowych momentów niedzielnego finału Australian Open 2020. Novak Djoković został po raz drugi ukarany za nieprzestrzeganie czasu 25 sekund na wykonanie serwisu. Serb nie był zadowolony z decyzji sędziego.

Rafał Smoliński
Novak Djoković PAP/EPA / MICHAEL DODGE / Na zdjęciu: Novak Djoković
Niedzielny finał na Rod Laver Arena był pełen wzlotów i upadków Novaka Djokovicia. Po świetnym początku Serb wygrał premierową odsłonę, ale w drugiej musiał gonić wynik. Gdy w końcu udało się mu odrobić stratę breaka, popełnił w ważnym momencie dwa błędy przekroczenia 25 sekund na wykonanie serwisu.

Pierwszy błąd skutkował tylko ostrzeżeniem, ale drugi oznaczał już utratę pierwszego podania. Sytuacja miała miejsce przy break poincie dla Dominika Thiema. Po chwili doszło do wymiany, w której Austriak zdobył punkt i kluczowe przełamanie w drugiej odsłonie.

Schodzący wówczas na przerwę między gemami Djoković poklepał sędziego Damiena Dumusoisa po... butach. - Dobra robota, właśnie stałeś się sławny - powiedział do arbitra. Mimo wielkiej zapaści "Nole" odwrócił losy meczu i wygrał pojedynek ze stanu 1-2 w setach. Po czterech godzinach pokonał Thiema 6:4, 4:6, 2:6, 6:3, 6:4.