Tenis. ATP Rotterdam: Grigor Dimitrow pokonał Denisa Shapovalova. Roberto Bautista kontra Pablo Carreno o ćwierćfinał

Grigor Dimitrow w dwóch setach pokonał Denisa Shapovalova w hicie pierwszego dnia rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP 500 w Rotterdamie. Awans do II rundy wywalczyli też Roberto Bautista, Pablo Carreno i Daniel Evans.

Marcin Motyka
Grigor Dimitrow PAP/EPA / KOEN SUYK / Na zdjęciu: Grigor Dimitrow
Mecz Grigora Dimitrowa z Denisem Shapovalovem był hitem pierwszego dnia turnieju ATP w Rotterdamie. Obaj tenisiści są niebywale utalentowani i prezentują wszechstronny oraz urozmaicony tenis. W poniedziałek nie zawiedli i dostarczyli sympatykom tenisa wielu wrażeń. Nieznacznie skuteczniejszy i w efekcie lepszy okazał się Dimitrow, który zwyciężył 6:3, 7:6(3).

- Denis jest tenisistą o wysokiej jakości - mówił, cytowany przez portal atptour.com, Dimitrow. - On jest niewygodnym rywalem, ale ja lubię gra przeciwko leworęcznym. Nie rozegraliśmy wielu wymian, ale starałem się zachowywać kontrolę i próbować wykorzystywać każdą szansę - dodał Bułgar, który w ciągu półtorej godziny gry zapisał na swoim koncie sześć asów, jedno przełamanie i 19 zagrań kończących.

W meczu otwarcia ABN AMRO World Tennis Tournament 2020 Pablo Carreno po dwóch godzinach i 45 minutach zaciętej walki pokonał 7:5, 6:7(3), 6:4 Adriana Mannarino. W II rundzie Hiszpan zmierzy się z rodakiem, Roberto Bautistą, z którym w głównym cyklu ma bilans 1-2. 31-latek z Castellon, turniejowa "szóstka", także przez trzy sety rywalizował z Martonem Fucsovicsem.

Daniel Evans w drugim poniedziałkowym meczu pomiędzy tenisistami operującymi jednoręcznym bekhendem wygrał 6:3, 7:5 z kwalifikantem Philippem Kohlschreiberem. Brytyjczyk w ciągu 116 minut spotkania zaserwował osiem asów, ani razu nie został przełamany, uzyskał dwa breaki i posłał 26 uderzeń wygrywających.

ABN AMRO World Tennis Tournament, Rotterdam (Holandia)
ATP 500, kort twardy w hali, pula nagród 2,013 mln euro
poniedziałek, 10 lutego

I runda gry pojedynczej:

Roberto Bautista (Hiszpania, 6) - Marton Fucsovics (Węgry, Q) 4:6, 7:6(1), 6:1
Grigor Dimitrow (Bułgaria) - Denis Shapovalov (Kanada, 8) 6:3, 7:6(3)
Pablo Carreno (Hiszpania) - Adrian Mannarino (Francja) 7:5, 6:7(3), 6:4
Daniel Evans (Wielka Brytania) - Philipp Kohlschreiber (Niemcy, Q) 6:3, 7:5

ATP Rotterdam: Hubert Hurkacz i Felix Auger-Aliassime sprawili niespodziankę. Awansowali do ćwierćfinału

ATP Rotterdam. Hubert Hurkacz - Stefanos Tsitsipas na korcie centralnym. O której godzinie mecz?