Tenis. Challenger Bergamo: Daniel Michalski gra dalej. Pomógł mu krecz rywala

Daniel Michalski jest już w III rundzie halowego turnieju ATP Challenger Tour na kortach twardych w Bergamo. Polski tenisista nie musiał rozgrywać pełnego meczu, bowiem na początku drugiego seta skreczował jego przeciwnik, Mathias Bourgue.

Rafał Smoliński
Daniel Michalski WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa / Na zdjęciu: Daniel Michalski
We wtorek Daniel Michalski (ATP 435) wygrał w trzech setach z nienotowanym w rankingu Włochem Francesco Maestrellim. W środę na jego drodze stanął rozstawiony z 14. numerem Francuz Mathias Bourgue (ATP 241). 26-latek z Awinionu otrzymał w pierwszej fazie wolny los i nie musiał wychodzić na kort.

Początek środowego pojedynku nie zapowiadał niespodziewanego rozstrzygnięcia. Bourgue jako pierwszy miał break pointy, ale Michalski uratował serwis. Potem 20-latek z Warszawy przełamał na 4:2, lecz nie zakończył seta przy własnym podaniu w dziewiątym gemie. Udało się to mu dopiero przy serwisie Francuza po zmianie stron.

Na początku drugiej odsłony Bourgue dawał już do zrozumienia, że nie jest w pełni sił. Gdy w drugim gemie łatwo przegrał serwis, usiadł na ławeczce w oczekiwaniu na fizjoterapeutę. Pomoc medyczna nie była potrzeba, bowiem reprezentant Trójkolorowych uznał, że nie zamierza już kontynuować gry.

W takich okolicznościach pojedynek zakończył się przy stanie 6:4, 2:0 dla Michalskiego. Polak awansował do III rundy halowych zawodów w Bergamo, za co otrzyma siedem punktów do światowej klasyfikacji. Jego czwartkowym przeciwnikiem w pojedynku o ćwierćfinał będzie Francuz Baptiste Crepatte (ATP 365).