Tenis. ATP Rio de Janeiro: Łukasz Kubot i Marcelo Melo nie zwalniają. Powalczą o finał

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Sarah Stier / Na zdjęciu: Łukasz Kubot (z lewej) i Marcelo Melo (z prawej)

Łukasz Kubot i Marcelo Melo bez straty seta zameldowali się w półfinale gry podwójnej turnieju ATP Tour 500 na kortach ziemnych w Rio de Janeiro.

Czwartkowymi przeciwnikami pary Łukasz Kubot i Marcelo Melo byli Czech Roman Jebavy i Słowak Igor Zelenay. Polsko-brazylijski duet potrzebował 74 minut, aby odnieść zwycięstwo. W tym czasie postarał się o trzy przełamania i ani razu nie stracił serwisu.

W pierwszym secie gra była wyrównana, aż nadszedł dziewiąty gem, w którym Kubot i Melo szybko zdobyli przy podaniu rywali cztery punkty. Z kolei w drugiej odsłonie rozstawiona z drugim numerem para błyskawicznie wysunęła się na 4:0, po czym wygrała ostatecznie cały mecz 6:4, 6:2.

Lubinianin i jego partner pewnie znaleźli się w półfinale zawodów Rio Open 2020. W piątek na ich drodze do finału staną kwalifikanci z Włoch, Salvatore Caruso i Federico Gaio, którzy wyeliminowali oznaczony "czwórką" chorwacko-brazylijski debel Mate Pavić i Bruno Soares.

Rio Open, Rio de Janeiro (Brazylia) ATP Tour 500, kort ziemny, pula nagród 1,759 mln dolarów czwartek, 21 lutego

ćwierćfinał gry podwójnej:

Łukasz Kubot (Polska, 2) / Marcelo Melo (Brazylia, 2) - Roman Jebavy (Czechy) / Igor Zelenay (Słowacja) 6:4, 6:2

Czy Łukasz Kubot i Marcelo Melo osiągną finał?