Tenis. WTA Doha: Elina Switolina przegrała z Amandą Anisimovą. Kiki Bertens odprawiła pogromczynię Magdy Linette

Elina Switolina została wyeliminowana przez Amandę Anisimovą w II rundzie turnieju WTA Premier 5 w Dosze. Kiki Bertens odprawiła Karolinę Muchovą, która w niedzielę pokonała Magdę Linette.

Elina Switolina Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Elina Switolina
Elina Switolina (WTA 7) miała wolny los i do rywalizacji w Dosze przystąpiła od II rundy. W poniedziałek Ukrainka uległa 3:6, 3:6 Amandzie Anisimovej (WTA 29). W ciągu 64 minut Amerykanka obroniła trzy break pointy i zamieniła na przełamanie trzy z sześciu szans. Switolina słabo rozpoczęła sezon. Jedyny ćwierćfinał osiągnęła w Hua Hin.

- Najważniejsze było skupienie i oczyszczona głowa, po prostu nie wywierałam na siebie presji i próbowałam czerpać radość z gry. Cieszę się, że wróciłam na taki poziom i ponownie mogę grać swój tenis - powiedziała dla wtatennis.com Anisimova, półfinalistka Rolanda Garrosa 2019.

Amerykanka odniosła trzecie zwycięstwo nad tenisistką z Top 10 rankingu. W poprzednich sezonach pokonała Petrę Kvitovą (Indian Wells 2018) i Simonę Halep (Roland Garros 2019). Kolejną rywalkę pozna we wtorek, gdy zmierzą się Iga Świątek i Swietłana Kuzniecowa.

Kiki Bertens (WTA 6) pokonała 6:2, 6:4 Karolinę Muchovą (WTA 27), pogromczynię Magdy Linette. W ciągu 83 minut Holenderka zdobyła 33 z 46 punktów przy swoim pierwszym podaniu i obroniła sześć break pointów. O ćwierćfinał zmierzy się z triumfatorką turnieju z 2011 roku Wierą Zwonariową (WTA 424) lub Saisai Zheng (WTA 37). W poniedziałek Rosjanka wróciła z 1:3 w drugim secie i wygrała 6:4, 6:4 z Su-Wei Hsieh (WTA 53). Chinka zdobyła o dwa punkty więcej (74-72) i zwyciężyła 1:6, 6:3, 6:2 Marketę Vondrousovą (WTA 18).

W II rundzie jest Maria Sakkari (WTA 20), która pokonała 6:4, 6:3 Julię Goerges (WTA 36). W ciągu 81 minut Greczynka zaserwowała siedem asów i zaliczyła pięć przełamań. Kolejną jej rywalką będzie Tereza Martincova (WTA 157), która zwyciężyła 6:2, 3:6, 6:2 Misaki Doi (WTA 89). Czeszka mogła wygrać w dwóch setach, bo prowadziła 6:2, 2:0.

Jelena Rybakina (WTA 17) pokonała 3:6, 6:3, 6:1 Soranę Cirsteę (WTA 72). Kazaszka zaserwowała siedem asów i zamieniła na przełamanie sześć z dziewięciu okazji. Wygrała już 20. mecz w 2020 roku (bilans 20-4). Petra Martić (WTA 14) przegrała 6:4, 1:6, 2:6 z Barborą Strycovą (WTA 34). Czeszka posłała sześć asów i wykorzystała pięć z 11 break pointów. Tenisistki te spotkały się w drugim kolejnym turnieju. Przed tygodniem w Dubaju wygrała Chorwatka.

Jennifer Brady (WTA 45) zwyciężyła 7:6(10), 1:6, 7:6(1) Alison Riske (WTA 19) po dwóch godzinach i 47 minutach. Niżej notowana Amerykanka obroniła dwie piłki setowe w tie breaku pierwszej partii. W całym meczu wykorzystała tylko jedną z 11 szans na przełamanie. Zdobyła o osiem punktów mniej (119-127), ale wyszła na prowadzenie 2-1 w bilansie spotkań z rodaczką. Po raz drugi zmierzyły się w Dosze. Rok temu lepsza była Riske.

Dajana Jastremska (WTA 25) wróciła z 1:3 w drugim secie i pokonała 6:2, 6:4 Kirsten Flipkens (WTA 78). Ukrainka zaserwowała osiem asów i zdobyła 32 z 43 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Anett Kontaveit (WTA 22) przegrywała 1:3 w pierwszej partii, by wygrać 6:4, 7:6(3) z Anastasiją Sevastovą (WTA 40). Estonka obroniła piłkę setową w 12. gemie drugiego seta.

Mistrzyni imprezy z 2016 roku Carla Suarez (WTA 70) zwyciężyła 7:5, 6:0 Shuai Zhang (WTA 31). W ciągu 71 minut Hiszpanka wykorzystała siedem z dziewięciu break pointów i w II rundzie zmierzy się z Petrą Kvitovą. Julia Putincewa (WTA 32) wróciła z 1:3 w drugim secie i wygrała 6:3, 6:4 z Timeą Babos (WTA 98).