Tenis. WTA Acapulco: awans Heather Watson. Renata Zarazua, Xiyu Wang i Leylah Fernandez po raz pierwszy w półfinale

Heather Watson pokonała Christinę McHale w ćwierćfinale turnieju WTA International w Acapulco. Po raz pierwszy w półfinale zagrają Renata Zarazua oraz dwie nastolatki, Xiyu Wang i Leylah Fernandez.

Heather Watson PAP/EPA / DAVID GUZMAN / Na zdjęciu: Heather Watson
Heather Watson (WTA 69) ma za sobą drugi trzysetowy mecz w Acapulco. W I rundzie skruszyła opór Coco Vandeweghe. W ćwierćfinale wygrała 6:3, 1:6, 6:6 z Christiną McHale (WTA 86). W ciągu godziny i 52 minut Brytyjka zdobyła 34 z 45 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała cztery z ośmiu break pointów i poprawiła na 2-3 bilans spotkań z Amerykanką.

Watson i McHale po raz drugi spotkały się w Acapulco. W 2016 roku zwyciężyła Amerykanka w tie breaku trzeciego seta. Kolejną rywalką Brytyjki będzie urodzona w 2001 roku Xiyu Wang (WTA 127), która w starciu Chinek pokonała 6:2, 6:2 Lin Zhu (WTA 77) i awansowała do pierwszego półfinału. W ciągu 61 minut nastolatka zgarnęła 26 z 31 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Odparła trzy break pointy i uzyskała cztery przełamania.

Renata Zarazua (WTA 270) zwyciężyła 6:2, 3:6, 6:2 Tamara Zidansek (WTA 74). W trwającym godzinę i 44 minuty spotkaniu reprezentantka gospodarzy zamieniła na przełamanie pięć z ośmiu szans. Do półfinału turnieju WTA awansowała jako pierwsza Meksykanka od 1993 roku (Angelica Gavaldon w San Juan).

- Jestem bardzo szczęśliwa. Myślę, że kibice bardzo mi pomagają w każdym meczu. Nie spodziewałam się takiego występu, więc po prostu żyję snem w tym tygodniu - cytuje Zarazuę wtatennis.com. Meksykanka turniej rozpoczęła od wyeliminowania Sloane Stephens.

Kolejną rywalką reprezentantki gospodarzy będzie 17-letnia Leylah Annie Fernandez (WTA 190), która również doszła do pierwszego półfinału. Kanadyjka wróciła z 0:2 w pierwszym secie i wygrała 6:3, 7:5 z Anastazją Potapową (WTA 97). W ciągu 93 minut tenisistka z Montrealu wywalczyła 34 z 45 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała cztery z siedmiu break pointów.

- Szczerze mówiąc, brak mi słów. Jestem pełna emocji, bardzo szczęśliwa i podekscytowana. Jestem dumna z siebie i z tego, w jaki sposób walczyłam. Nie było łatwo, bo Anastazja jest świetną tenisistką. Nastawiałam się na bitwę i tak właśnie było. Bardzo się cieszę, że udało mi się przez nią przejść - mówiła Fernandez.

Abierto Mexicano Telcel, Acapulco (Meksyk)