Tenis. WTA Lyon: Alize Cornet odprawiła Antonię Lottner. Greet Minnen postraszyła Caroline Garcię

Alize Cornet pokonała Antonię Lottner i awansowała do II rundy turnieju WTA International w Lyonie. Caroline Garcia wróciła z 2:4 w trzecim secie i wygrała z Greet Minnen.

Alize Cornet Getty Images / Michael Dodge / Na zdjęciu: Alize Cornet
Alize Cornet (WTA 58) występ w Lyonie rozpoczęła od zwycięstwa 7:5, 6:0 nad Antonią Lottner (WTA 162). W pierwszym secie Niemka z 0:4 wyrównała na 5:5. Francuzka zdobyła osiem kolejnych gemów i awansowała do II rundy po 68 minutach. Tenisistka z Nicei zaserwowała 12 asów i zgarnęła 27 z 34 punktów przy swoim pierwszym podaniu.

- Jestem zadowolona, że skończyłam mecz w dwóch setach. Moja rywalka prawie odwróciła losy pierwszej partii. Cieszę się, że nadal jestem w turnieju i mam nadzieję, że w kolejnej rundzie zagram jeszcze lepiej - mówiła Cornet w wywiadzie pomeczowym na korcie. Kolejną rywalką Francuzki będzie Białorusinka Wiera Łapko lub Włoszka Camila Giorgi.

Caroline Garcia (WTA 46) wygrała 6:4, 1:6, 7:6(5) Greet Minnen (WTA 103). Francuzka wróciła ze stanu 2:4 w trzecim secie. W 12. gemie zmarnowała dwie piłki meczowe i dopiero w tie breaku skruszyła opór Belgijki. W trwającym dwie godziny i 16 minut spotkaniu Garcia wykorzystała tylko dwa z 18 break pointów. Zdobyła o dwa punkty mniej niż Minnen (98-100).

Ysaline Bonaventure (WTA 122) wróciła z 0:3 w drugim secie pokonała 6:4, 6:4 Martę Kostiuk (WTA 141). W trwającym 79 minut mecz Ukrainka popełniła siedem podwójnych błędów. Belgijka obroniła siedem z dziewięciu break pointów i uzyskała cztery przełamania. Dla Kostiuk był to pierwszy występ w głównym cyklu od października 2019 roku (Luksemburg). W II rundzie Bonaventure spotka się z Garcią.

Irina Bara (WTA 168) zwyciężyła 6:3, 6:7(2), 6:4 Timeę Babos (WTA 99) po dwóch godzinach i 42 minutach. Rumunka mogła wygrać w dwóch setach, bo prowadziła 6:3, 5:3. Odparła dwa z trzech break pointów i zaliczyła cztery przełamania. Kolejną jej rywalką będzie Rosjanka Daria Kasatkina lub Francuzka Pauline Parmentier.

Jaqueline Adina Cristian (WTA 174) w 74 minuty rozbiła 6:2, 6:0 Priscillę Hon (WTA 129). Rumunka zaserwowała osiem asów i zdobyła 27 z 33 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła wszystkie cztery break pointy, a sama zamieniła na przełamanie pięć z 12 okazji. W II rundzie zmierzy się z amerykańską mistrzynią Australian Open Sofią Kenin lub Rosjanką Witalią Diaczenko.

Anna-Lena Friedsam (WTA 136) pokonała 6:2, 6:2 Anastazję Komardinę (WTA 208). W ciągu 92 minut Niemka obroniła wszystkie cztery break pointy i wykorzystała cztery z 17 szans na przełamanie. Zdobyła 35 z 45 punktów przy własnym podaniu. O ćwierćfinał zagra z jedną z Francuzek, Kristiną Mladenović lub Chloe Paquet.

Open 6eme Sens - Metropole de Lyon, Lyon (Francja)
WTA International, kort twardy w hali, pula nagród 275 tys. dolarów
poniedziałek, 2 marca

I runda gry pojedynczej:

Caroline Garcia (Francja, 3) - Greet Minnen (Belgia) 6:4, 1:6, 7:6(5)
Alize Cornet (Francja, 4) - Antonia Lottner (Niemcy, Q) 7:5, 6:0
Anna-Lena Friedsam (Niemcy) - Anastazja Komardina (Rosja, Q) 6:2, 6:2
Ysaline Bonaventure (Belgia) - Marta Kostiuk (Ukraina, Q) 6:4, 6:4
Jaqueline Cristian (Rumunia, Q) - Priscilla Hon (Australia) 6:2, 6:0
Irina Bara (Rumunia, Q) - Timea Babos (Węgry) 6:3, 6:7(2), 6:4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Caroline Garcia awansuje do ćwierćfinału turnieju WTA w Lyonie?