Tenis. Challenger Nur-Sułtan: Szymon Walków odpadł w II rundzie singla

Szymon Walków przegrał w II rundzie singla halowych zawodów ATP Challenger Tour na kortach twardych w kazachskim Nur-Sułtanie (dawniej Astana). Polski tenisista pozostaje jeszcze w rywalizacji deblistów.

Rafał Smoliński
Szymon Walków PAP / Tomasz Wojtasik / Na zdjęciu: Szymon Walków
Środowym przeciwnikiem Szymona Walkowa był rozstawiony z "14" Elias Ymer (ATP 206), który na początek otrzymał wolny los. Polak miał swoje szanse w pierwszym secie, ale to Szwed postarał się o przełamania w drugim i szóstym gemie.

W drugiej partii 24-latek z Wrocławia wrócił ze stanu 3:5 i dzięki temu doszło do rozgrywki tiebreakowej. W niej Walków nie wykorzystał dwóch piłek setowych, a jego rywal zwieńczył pojedynek przy drugiej okazji. Po 92 minutach Ymer zwyciężył 6:1, 7:6(7) i awansował do III rundy.

Nasz reprezentant startuje w Nur-Sułtanie także w grze podwójnej, a jego partnerem jest Amerykanin Jamie Cerretani. Ich rywalami w czwartkowym ćwierćfinale będzie kazachsko-austriacka para Dmitrij Popko i Jurij Rodionov.

Nur-Sultan Challenger, Nur-Sułtan (Kazachstan)