ATP Bastad: Verdasco w ćwierćfinale

Rozstawiony z numerem pierwszym Fernando Verdasco obronił piłkę meczową w meczu z Danielem Koellererem z Austrii i ostatecznie wygrał swój pierwszy pojedynek w tegorocznym turnieju Collector Swedish Open. Zawodnicy dostarczyli publiczności wiele, nie tylko tenisowych, wrażeń.

Marek Furjan

Daniel Koellerer znany jest ze swojej odmiennej postawy na korcie. W pojedynku drugiej rundy, w którym jego rywalem był Fernando Verdasco, kibice również zobaczyli wiele niekonwencjonalnych zagrań, sztuczek i zachowań z jego strony. W drugim secie Austriak ukarany został karą punktu. Powodem było zbyt długie odpoczywanie w przerwach między wymianami. Jednak najbardziej emocjonujące były ostatnie gemy spotkania. W czasie gema serwisowego rywala, Koellerer poprosił sędziego o wezwanie na kort lekarza. Arbiter nie zezwolił na wizytę doktora w czasie rozgrywania gema i odłożył do przerwy między gemami. Rozwścieczony Austriak posłał pod adresem prowadzącego zawody kilka nieprzyjemnych słów. Po niewykorzystaniu piłki meczowej przez Koellerera i wygraniu gema serwisowego przez Hiszpana, na korcie pojawił się medyk. Austriakowi udzielona została niezbędna pomoc i publiczność miała nadzieję na dokończenie meczu. Gdy Verdasco miał dwie piłki na objęcie prowadzenia 6:5, ''Crazy Dani'', jak popularnie nazywany jest Koellerer, padł na ziemię. Słychać było jęki, oznaki bólu. Służby medyczne pomogły wstać Austriakowi i niemal zaniosły go na ławeczkę. Niewzruszony arbiter, czując, że zachowanie zawodnika może być symulowane, nakazał jednak kontynuować grę. Austriak zwlekał z powrotem na kort i sędzia nałożył na niego karę gema. Po przerwie, utykający Koellerer nie był w stanie nawiązać walki z w pełni sprawnym rywalem.