Tenis. Rafael Nadal przeprowadził czat na Instagramie. Zaprosił do rozmowy Rogera Federera i Andy'ego Murraya

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / NIC BOTHMA / Na zdjęciu: Roger Federer (z lewej) i Rafael Nadal
PAP/EPA / NIC BOTHMA / Na zdjęciu: Roger Federer (z lewej) i Rafael Nadal
zdjęcie autora artykułu

W poniedziałek Rafael Nadal zorganizował czat na Instagramie. Zaprosił do rozmowy Rogera Federera i Andy'ego Murraya. Poruszyli wątki związane z tenisem, zawieszeniem rozgrywek, zdrowiem oraz występem w wirtualnym turnieju w Madrycie.

W tym artykule dowiesz się o:

W czasie zawieszenia rozgrywek tenisiści chętnie korzystają z mediów społecznościowych. W zeszłym tygodniu rozmowę na żywo na Instagramie odbyli Novak Djoković i Stan Wawrinka. Z kolei w poniedziałek czat zorganizował Rafael Nadal.

Hiszpan najpierw odpowiedział na pytania kibiców, a następnie zaprosił do rozmowy Rogera Federera i Andy'ego Murraya. Nawiązanie połączenia ze Szwajcarem trwało kilka minut. - To mój pierwszy czat na żywo na Instagramie, więc nie jest to dla mnie takie łatwe - powiedział w pewnym momencie Rafa. Na co Murray zripostował: - To genialne. Możesz 52 razy wygrać Rolanda Garrosa, a nie działa ci Instagram.

Po nawiązaniu połączenia i krótkiej wymianie uprzejmości Nadal i Federer przeszli do rozmowy na tematy związane z tenisem. Szwajcar odniósł się do faktu, że Hiszpan, choć jest praworęczny, w tenisa gra lewą ręką. - Zastanawia mnie to i to dla mnie mały problem. Dlaczego tak jest? - zapytał. - Nie mogę grać prawą ręką. To mit. Prawą ręką mogę pisać, grać w koszykówkę, ale nie odbijać piłkę na korcie - wyjaśnił Hiszpan.

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Marcin Lewandowski trenuje w ogrodzie. "Była propozycja treningów w Spale"

Obaj mówili też o braku treningu tenisowego. - Nie dotknąłem rakiety, od kiedy byłem w Indian Wells - wyjawił Nadal. - Idealnie. Po powrocie do rozgrywek nie będziesz pamiętał, jak się gra w tenisa - odparł Federer. - Mam nadzieję, że tak nie będzie. A ty jak się masz?  - zapytał Hiszpan. - Odbijam trochę o ścianę - powiedział Szwajcar.

Nadal poruszył także temat operacji kolana, jaką Federer przeszedł w lutym. - Z kolanem dobrze? - zapytał. - W porządku. Pierwsze sześć tygodni było naprawdę dobre, potem wszystko trochę zwolniło, a teraz znów jest lepiej. Mam mnóstwo czasu. Nie ma stresu ani pośpiechu. Nie ma znaczenia, kiedy wrócę. Chodzi o to, aby z kolanem było wszystko dobrze. Po drugiej operacji jest łatwiej niż po pierwszej. Ale nie chcę przechodzić trzeciej - odpowiedział Szwajcar.

Z kolei z Murrayem Nadal rozmawiał o występie w wirtualnym turnieju Mutua Madrid Open Virtual Pro. - Rozmawiałem z Felim Lopezem. Powiedział mi, że ćwiczysz na PlayStation trzy-cztery godziny dziennie - zwrócił się Brytyjczyk do Hiszpana, który zażartował: - Tak, nic innego nie robię. W poniedziałek zagrałem właśnie swój pierwszy mecz.

Fabio Fognini nie chce, aby tenis podążał śladem piłki nożnej. "Tysiące ludzi zmarło, a oni gonią za biznesem"

Źródło artykułu: