Tenis. Adria Tour: Dominic Thiem najlepszy w Belgradzie. Novak Djoković i Alexander Zverev nie wyszli z grupy

Dominic Thiem wygrał rozgrywany na korcie ziemnym w Belgradzie pierwszy turniej cyklu Adria Tour. W finale Austriak w trzech setach pokonał Filipa Krajinovicia.

Marcin Motyka
Dominic Thiem PAP/EPA / ANDREJ CUKIC / Na zdjęciu: Dominic Thiem
Po pierwszym dniu rywalizacji w Belgradzie w ramach turnieju inauguracyjnego cykl Adria Tour Novak Djoković miał w dorobku jedno zwycięstwo i jedną porażkę. W niedzielę zmierzył się z teoretycznie najtrudniejszym rywalem w Grupie A, Alexandrem Zverevem. Serb nie zawiódł licznie zgromadzoną publiczność i pokonał Niemca 4:0, 1:4, 4:2.

Ta wygrana nie dała jednak liderowi rankingu ATP awansu do finału. Sensacyjnym triumfatorem Grupy A został Filip Krajinović. Serb w niedzielę zwyciężył 4:0, 4:3 (5) Viktora Troickiego i dzięki temu wyprzedził w tabeli Djokovicia i Zvereva.

Grupę B bez ani jednej porażki wygrał Dominic Thiem. Austriak w niedzielę po dwóch tie breakach okazał się lepszy od Grigora Dimitrowa. Na drugiej lokacie uplasował się Nikola Milojević. Serb na zakończenie fazy wstępnej ograł rodaka, Dusana Lajovicia, który skreczował po pierwszym secie.

Finał turnieju pomiędzy Thiemem a Krajinoviciem był interesującym widowiskiem. Obaj nie odpuszczali, z determinacją walczyli o każdy punkt, a sam mecz był bardzo wyrównany. Ostatecznie lepszy okazał się Austriak, wygrywając 4:3(2), 2:4, 4:2.

Drugi turniej cyklu odbędzie się w przyszły weekend. Uczestnicy będą rywalizować w Bośni i w Hercegowinie, w Zadarze.