ATP Hamburg: Eksportowy debel za burtą!

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski (nr 1) odpadli w pierwszej rundzie turnieju International German Open na kortach ziemnych w Hamburgu (z pulą nagród 1,115 mln euro). Polacy zostali rozbici przez Niemca Christophera Kasa i Serba Viktora Troickiego 3:6, 2:6.

W piątym i szóstym gemie obie pary miały po trzy break pointy, ale ich nie wykorzystały i był remis 3:3. Od tego momentu jednak Kas i Troicki przyspieszyli, wygrali trzy kolejne gemy i tym samym całego seta.

W piątym gemie drugiego seta Kas i Troicki wykorzystali pierwszego w tej partii break pointa. W siódmym gemie zaliczyli jeszcze jednego breaka i przy stanie 5:2 serwowali by wygrać mecz. Szansy nie zmarnowali i po zaledwie 59 minutach wyrzucili z turnieju Fyrstenberga i Matkowskiego.

Kas i Troicki wygrali 91 proc. piłek przy swoim pierwszym serwisie, u Polaków ta statystyka wyniosła 62 proc. Nasi najlepsi debliści za pomocą returnów wygrali tylko 27 proc. piłek.

International German Open, Hamburg (Niemcy)
ATP World Tour 500, kort ziemny, pula nagród 1,115 mln euro
środa, 22 lipca 2009
wynik

pierwsza runda gry podwójnej:

Christopher Kas/Viktor Troicki (Niemcy/Serbia) - Mariusz Fyrstenberg/Marcin Matkowski (Polska, 1) 6:3, 6:2