Altec/Styslinger Tennis Exhibition: druga wygrana Huberta Hurkacza. Polak zakończył turniej na piątym miejscu

Hubert Hurkacz zajął piąte miejsce w pokazowym turnieju Altec/Styslinger Tennis Exhibition. W środowym pojedynku Polak zwyciężył Amerykanina Mackenzie'ego McDonalda.

Rafał Smoliński
Hubert Hurkacz PAP/EPA / IAN LANGSDON / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
Notowany na 29. miejscu w rankingu ATP Hubert Hurkacz po porażce z Brandonem Nakashimą stracił szansę na znakomity wynik w Miami, ale formuła zawodów gwarantowała mu co najmniej dwa kolejne mecze. W pierwszym 23-letni wrocławianin wygrał z JC Aragone i dzięki temu stanął przed szansą gry o piątą lokatę.

Środowym przeciwnikiem "Hubiego" był Mackenzie McDonald (ATP 271). Pierwszy set był niezwykle wyrównany. W tie breaku Hurkacz nie wykorzystał dwóch okazji na skończenie partii. Przy trzecim setbolu uczynił to reprezentant USA.

Polak poprawił się za to w kolejnych odsłonach. Seta numer dwa i trzy rozpoczął od przełamania i potem tylko kontrolował wydarzenia na korcie. Po ponad 80 minutach nasz tenisista zwyciężył ostatecznie 3:4(9), 4:2, 4:2.

Hurkacz zajął piąte miejsce w pokazowym turnieju w Miami. Wcześniej zajął trzecią pozycję w imprezie UTR Pro Match Series w West Palm Beach. Dla naszego reprezentanta były to okazje do sprawdzenia formy w dobie pandemii COVID-19. Wznowienie touru ma nastąpić w połowie sierpnia.

Altec/Styslinger Tennis Exhibition, Miami (USA)