WTA Portoroż: Ćwierćfinały bez emocji

Dinara Safina (nr 1) pokonała Marię Elenę Camerin (WTA 100) 6:3, 6:0 i awansowała do półfinału turnieju Banka Koper Slovenia Open rozgrywanego na kortach twardych w słoweńskim Portorożu (z pulą nagród 220 tys. dolarów).

W całym spotkaniu, które trwało 69 minut, liderka światowego rankingu wykorzystała wszystkie break pointy (pięć z pięciu), sama zaś obroniła cztery z pięciu. Poza tym wygrała 62 proc. piłek przy własnym podaniu, a 62 proc. punktów przyniosły jej returny. Safina odniosła czwarte zwycięstwo w piątym spotkaniu z Camerin. Dla 27-letniej Włoszki był to pierwszy ćwierćfinał od 2007 roku.

W półfinale zagra również Sara Errani (nr 5), która w ubiegłym tygodniu doszła do finału turnieju w Palermo. Włoszka w ciągu 61 minut pokonała 18-letnią Petrę Martic (WTA 146) 6:1, 6:1. Dla młodej Chorwatki był to drugi ćwierćfinał w karierze. Pierwszy osiągnęła przed rokiem również w Portorożu.

W pozostałych dwóch ćwierćfinałach również nie było emocji. Alberta Brianti (WTA 106) pokonała Camille Pin (WTA 119) 6:3, 6:2 w ciągu 65 minut, a Stefanie Voegele (WTA 87) rozgromiła Rossanę de Los Rios (WTA 92) 6:1, 6:1 w ciągu 50 minut.

Voegele odniosła drugie zdecydowane zwycięstwo na weteranką z Paragwaju w tym roku. W styczniu w Hobart wygrała z nią 6:0, 6:1. Teraz 19-letnia Szwajcarka po raz pierwszy zagra w półfinale turnieju WTA. W ubiegłym miesiącu w Birmingham doszła ona do ćwierćfinału przegrywając z Chinką Na Li. Blisko 34-letnia Rios osiągnęła dziewiąty ćwierćfinał w karierze, a miała szansę na trzeci półfinał. Dwa poprzednie zaliczyła w 2001 roku w Bahia i Pattai.

- Zagrałam dobry mecz, koncentrowałam się na każdym punkcie - muszę zagrać tak samo w półfinale i zobaczymy co się wydarzy - powiedziała Voegele.

29-letnia Brianti odniosła drugie zwycięstwo nad młodszą o rok Pin. Włoszka po raz pierwszy w karierze zagra w półfinale turnieju WTA. W 2006 roku w Kalkucie osiągnęła swój dotychczas jedyny ćwierćfinał.

- Zagrałam dobrze od samego początku, starałam się kontrolować mecz i to mi się udało - powiedziała Brianti. - Cieszę się, że doszłam do półfinału - teraz już koncentruję się na tym, co będzie jutro.

Brianti w półfinale zagra z Safiną. - Wiem, że ona jest dobrą zawodniczką - powiedziała Rosjanka o Włoszce. - Ona ma duże możliwości. Dla mnie kluczem do zwycięstwa będzie agresywna gra i nie dać jej dużo czasu.

Rywalką Voegele w walce o finał będzie Errani.

Banka Koper Slovenia Open, Portoroż (Słowenia)
WTA International, kort twardy, pula nagród 220 tys. dol.

półfinały gry podwójnej:

Julia Goerges/Vladimira Uhlirova (Niemcy/Czechy, 3) - Eleni Daniilidou/Jasmin Woehr (Grecja/Niemcy) 4:6, 6:4, 10-3

Camille Pin/Klara Zakopalova (Francja/Czechy) - Olga Goworcowa/Sesil Karatanczewa (Białoruś/Kazachstan) 6:1, 6:3