Tenis. WTA Palermo: Marketa Vondrousova i Elise Mertens za burtą. Szybki awans Petry Martić

Marketa Vondrousova przegrała z Kają Juvan, a Elise Mertens została pokonana przez Alaksandrę Sasnowicz w I rundzie turnieju WTA International w Palermo. Petra Martić łatwo poradziła sobie z Alison van Uytvanck.

Marketa Vondrousova PAP/EPA / MARTIN DIVISEK / Na zdjęciu: Marketa Vondrousova
W Palermo odbywa się pierwszy turniej WTA po pięciomiesięcznej przerwie spowodowanej przez pandemię koronawirusa. We wtorek z turniejem pożegnała się Marketa Vondrousova (WTA 18), która była rozstawiona z numerem drugim. Czeszka przegrała 6:1, 5:7, 4:6 z Kają Juvan (WTA 121) po 2,5 godzinie walki.

W pierwszym secie finalistka Rolanda Garrosa 2019 bezapelacyjnie panowała na korcie. W drugiej partii z 0:4 wyszła na 5:4, ale straciła trzy kolejne gemy. W decydującej odsłonie znów przegrywała 0:4. Ruszyła w pogoń i z 2:5 zbliżyła się na 4:5. W 10. gemie Juvan odparła trzy break pointy i zakończyła spotkanie za pierwszą piłką meczową.

Odpadła również Elise Mertens (WTA 23), która uległa 4:6, 1:6 Alaksandrze Sasnowicz (WTA 119). Belgijka prowadziła 3:1, ale straciła 11 z 13 kolejnych gemów. W ciągu 83 minut Białorusinka wykorzystała cztery z pięciu break pointów i zdobyła 23 z 33 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Podwyższyła na 3-1 bilans meczów z Mertens.

Najwyżej rozstawiona Petra Martić (WTA 15) w 65 minut rozbiła 6:0, 6:3 Alison van Uytvanck (WTA 57). Chorwatka obroniła cztery break pointy i zgarnęła 25 z 32 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Kolejną jej rywalką będzie Ludmiła Samsonowa (WTA 117), która uzyskała pięć przełamań i pokonała 6:4, 6:2 Kirsten Flipkens (WTA 77).

Anett Kontaveit (WTA 22) wygrała 6:3, 6:3 z Patricią Marią Tig (WTA 85). W trwającym 94 minuty spotkaniu Rumunka popełniła dziewięć podwójnych błędów. Estonka zaserwowała pięć asów, wywalczyła 26 z 35 punktów przy swoim pierwszym podaniu i zamieniła na przełamanie sześć z 10 szans. W drugim secie od 0:3 zdobyła sześć gemów z rzędu.

Camila Giorgi (WTA 89) wróciła z 1:3 w pierwszym secie i wygrała 7:5, 6:4 z Rebekką Peterson (WTA 44). W drugiej partii Włoszka od 5:1 straciła trzy gemy, by przy 5:4 zakończyć spotkanie serwisem. Wykorzystała wszystkie cztery break pointy. W II rundzie zmierzy się z Juvan. Fiona Ferro (WTA 53) zamieniła na przełamanie sześć z 12 szans i w 67 minut pokonała 6:2, 6:1 Nadię Podoroską (WTA 172).

Oceane Dodin (WTA 116) zwyciężyła 2:6, 6:4, 6:4 Tamarę Zidansek (WTA 71). W trwającym dwie godziny i 12 minut meczu obie tenisistki zaliczyły po sześć przełamań. Francuzka zdobyła o sześć punktów więcej (95-86).

Oceane Dodin (Francja, LL) - Tamara Zidansek (Słowenia) 2:6, 6:4, 6:4

Petra Martić o środkach bezpieczeństwa podczas turnieju w Palermo. "Jest dziwnie, ale to konieczne"
Donna Vekić po pewnym otwarciu turnieju w Palermo. "Jestem zadowolona, że nie zapomniałam, jak się gra w tenisa"

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)

Czy Petra Martić awansuje do ćwierćfinału turnieju w Palermo?