Tenis. WTA Lexington: Serena Williams skruszyła opór Bernardy Pery. Szybki awans Catherine Bellis

Serena Williams potrzebowała trzech setów, aby pokonać Bernardę Perę w I rundzie turnieju WTA International w Lexington. Pierwszy mecz łatwo wygrała Catherine Bellis.

Serena Williams Getty Images / Adam Pretty / Na zdjęciu: Serena Williams
W Lexington odbywa się pierwszy turniej głównego cyklu od czasu US Open 2019. W marcu odwołane zostały wielkie imprezy w Indian Wells i Miami z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Obsada zawodów w stanie Kentucky jest bardzo dobra. Na starcie pojawiły się wielkoszlemowe mistrzynie z Sereną Williams (WTA 9) na czele.

We wtorek Williams rozegrała pierwszy mecz od lutego. Pokonała 4:6, 6:4, 6:1 Bernardę Perę (WTA 60) po dwóch godzinach i 16 minutach. Była liderka rankingu zaserwowała siedem asów i zdobyła 43 z 55 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła 11 z 13 break pointów, a sama uzyskała cztery przełamania. W II rundzie zmierzy się ze swoją siostrą Venus Williams.

Catherine Bellis (WTA 302) obroniła siedem z ośmiu break pointów i w 61 minut wygrała 6:1, 6:2 z Francescą di Lorenzo (WTA 128). Rywalką 21-latki z Atherton miała być Amanda Anisimova, która wycofała się z turnieju. W listopadzie ubiegłego roku Bellis wróciła na zawodowe korty po czterech operacjach (dwóch nadgarstka, ramienia i łokcia).

Jil Teichmann (WTA 63) pokonała 6:2, 7:5 Annę Kalinską (WTA 114). W drugim secie Szwajcarka od 3:0 straciła pięć gemów z rzędu, ale cztery kolejne padły jej łupem. W ciągu 72 minut wykorzystała wszystkie pięć break pointów.

Anna Blinkowa (WTA 96) prowadziła 2:6, 6:4, 3:1 z Kristie Ahn (WTA 96), gdy Amerykanka skreczowała. Rosjanka popełniła 11 podwójnych błędów, ale też zaserwowała 10 asów. W II rundzie spotka się z Czeszką Marie Bouzkovą.