Tenis. WTA Praga: kolejny trzysetowy mecz Simony Halep. Rumunka rywalką Magdaleny Fręch

Simona Halep pokonała po trzysetowej batalii Czeszkę Barborę Krejcikovą w II rundzie turnieju WTA International w Pradze. W ćwierćfinale Rumunka będzie rywalką Magdaleny Fręch.

Simona Halep PAP/EPA / ALEX PLAVEVSKI / Na zdjęciu: Simona Halep
Simona Halep (WTA 2) ma za sobą dwa trudne mecze w Pradze. W I rundzie zwyciężyła Słowenkę Polonę Hercog w tie breaku trzeciego seta. Było to jej pierwsze spotkanie od lutego, gdy w finale w Dubaju wygrała z Jeleną Rybakiną. W czwartek Rumunka pokonała 3:6, 7:5, 6:2 Barborę Krejcikovą (WTA 118).

W pierwszym secie Halep prowadziła 2:1 z przełamaniem, ale straciła pięć z sześciu kolejnych gemów. W drugiej partii Rumunka wyszła na 5:2, by przy 5:3 zmarnować cztery piłki setowe. Krejcikova wyrównała na 5:5, ale końcówka należała do wiceliderki rankingu. W decydującej odsłonie Halep od 0:2 zdobyła sześć gemów z rzędu.

W trwającym dwie godziny i pięć minut meczu Halep popełniła 10 podwójnych błędów, z czego sześć w drugim secie. Rumunka siedem razy oddała podanie, a sama wykorzystała dziewięć z 14 break pointów. Zdobyła o trzy punkty więcej od Krejcikovej (94-91). W piątek tenisistka z Konstancy zmierzy się z Magdaleną Fręch.

Eugenie Bouchard (WTA 330) zwyciężyła 7:6(2), 6:7(2), 6:2 Tamarę Zidansek (WTA 72) po dwóch godzinach i 52 minutach. Kanadyjka mogła wygrać w dwóch setach, bo prowadziła 7:6, 4:1. W całym spotkaniu wykorzystała pięć z dziewięciu break pointów i osiągnęła drugi ćwierćfinał w sezonie, po Auckland. Kolejną rywalką byłej piątej rakiety globu będzie Belgijka Elise Mertens.

Sara Sorribes (WTA 84) pokonała 6:2, 6:3 Laurę Siegemund (WTA 65). W ciągu godziny i 42 minut Hiszpanka zamieniła na przełamanie sześć z 10 szans. W ćwierćfinale jej przeciwniczką będzie Leonie Küng (WTA 157) lub Rumunka Irina-Camelia Begu (WTA 82). Spotkanie to zostało przerwane po pierwszym secie, wygranym przez Szwajcarkę 7:6(3).