Tenis. Cykl ITF: Kacper Żuk zatrzymany w Vogau. Przegrał z juniorskim mistrzem Rolanda Garrosa

Kacper Żuk na II rundzie zakończył występ w turnieju ITF o puli nagród 25 tys. dolarów na kortach ziemnych w austriackim Vogau. W czwartek pogromcą polskiego tenisisty okazał się 17-letni Holger Vitus Nodskov Rune.

Rafał Smoliński
Kacper Żuk PAP / Marcin Bielecki / Na zdjęciu: Kacper Żuk
We wtorek Kacper Żuk (ATP 305) pokonał Niemca Johannesa Haerteisa i wygrał pierwszy mecz na zawodowych kortach po wznowieniu rywalizacji w dobie pandemii COVID-19. W czwartek na drodze 21-letniego tenisisty z Nowego Dworu Mazowieckiego stanął Holger Vitus Nodskov Rune (ATP 827).

W 2019 roku Duńczyk dał o sobie znać w juniorskim cyklu. Najpierw triumfował w singlu na kortach Rolanda Garrosa w Paryżu, a w październiku wygrał rozgrywany w chińskim Chengdu turniej ITF Junior Masters. Został tym samym najlepszym zawodnikiem świata do lat 18.

Oznaczony "ósemką" Polak był faworytem czwartkowego pojedynku, ale już na początku meczu musiał gonić wynik. Żuk wyrównał na po 2, lecz trzy kolejne gemy padły łupem przeciwnika i to zdecydowało o losach premierowej odsłony.

W drugiej partii powtórzyła się sytuacja z seta otwarcia. Nasz reprezentant znów szybko stracił serwis, ale odrobił straty. Końcówka jednak należała do młodego Duńczyka, który zdobył w siódmym gemie kluczowego breaka. Po 76 minutach to on cieszył się ze zwycięstwa 6:3, 6:4.

Żuk zakończył występ w austriackim Vogau na II rundzie i teraz powróci do kraju, gdzie czeka go start w Poznaniu. Z kolei Rune powalczy w piątek o półfinał, a jego przeciwnikiem będzie rozstawiony z trzecim numerem Francuz Mathias Bourgue.