Tenis. WTA Rzym: Alison Riske odpadła po dreszczowcu z Alioną Bolsovą. Dajana Jastremska z rewanżem na Camili Giorgi

Amerykanka Alison Riske zmarnowała piłkę meczową i przegrała z Hiszpanką Alioną Bolsovą w I rundzie turnieju WTA Premier 5 w Rzymie. Ukrainka Dajana Jastremska wyeliminowała Włoszkę Camilę Giorgi, której miesiąc temu uległa w Palermo.

Alison Riske Getty Images / Robert Cianflone / Na zdjęciu: Alison Riske
Rywalizacja w zawodowym tenisie z kortów twardych w USA szybko przeniosła się na mączkę w Europie. W tym nietypowym sezonie, wznowionym w sierpniu po przerwie spowodowanej przez pandemię koronawirusa COVID-19, najważniejsze turnieje na kortach ziemnych zostały przeniesione z wiosny na wczesną jesień. W poniedziałek rozpoczęła się impreza w Rzymie.

Na I rundzie występ zakończyła Alison Riske (WTA 23), która przegrała 7:5, 6:7(4), 3:6 z Alioną Bolsovą (WTA 107). Amerykanka zmarnowała piłkę meczową w 12. gemie drugiego seta. W trzeciej partii uzyskała przełamanie na 2:1, by stracić pięć z sześciu kolejnych gemów. W trwającym dwie godziny i 52 minuty spotkaniu obie tenisistki zaliczyły po sześć przełamań. Bolsova zdobyła o osiem punktów więcej (121-113).

W II rundzie dojdzie do starcia kwalifikantek, bo rywalką Bolsovej będzie Anna Blinkowa (WTA 65), która pokonała 6:3, 6:3 Szwajcarkę Jil Teichmann (WTA 54). W pierwszym secie Rosjanka wróciła ze stanu 0:2. W ciągu 75 minut wykorzystała sześć z 10 break pointów. Zgarnęła 22 z 29 punktów przy własnym pierwszym podaniu.

Dajana Jastremska (WTA 29) zwyciężyła 7:5, 6:7(6), 4:6 Camilę Giorgi (WTA 69) po dwóch godzinach i 33 minutach. Włoszka obroniła piłkę meczową w 12. gemie drugiego seta. W trzeciej partii reprezentantka gospodarzy z 1:3 wyszła na 4:3, ale w końcówce Ukrainka skruszyła jej opór.

W całym spotkaniu obie tenisistki popełniły po 14 podwójnych błędów. Jastremska pięć razy oddała podanie, a sama uzyskała siedem przełamań. Miesiąc temu zawodniczki te spotkały się w Palermo i wtedy lepsza była Giorgi po obronie dwóch piłek meczowych. Kolejną rywalką Ukrainki będzie Amanda Anisimova.

Danka Kovinić (WTA 86) w 63 minuty rozbiła 6:1, 6:0 Julię Görges (WTA 41). Czarnogórka zaliczyła pięć przełamań. Jej łupem padło 56 z 84 rozegranych punktów (67 proc.). Niemka przy swoim drugim podaniu zdobyła tylko dwie z 21 piłek. W II rundzie Kovinić zmierzy się z Belindą Bencić.

Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy)